İnsanoğlu uzunca yıllardır Dünya üzerinde yaşadığını biliyoruz ancak kesin olarak ne kadar süredir insanların Dünya zemininin üzerinde yaşadığını bilemiyoruz. Belirli tahminler verebiliyoruz ancak bunların ne kadar süre önce olduğu ve ne kadar emin olduğumuz hakkında canlı olarak göremediğimiz için net olarak konuşamıyoruz. Peki, o hiç görmediğimiz uzaylılar hakkında ne biliyoruz? Gerçekten uzaylılar varsa onları neden bulamıyoruz?

Bu konuda bazı uzmanların soru işaretleri var ve bu soru işaretlerinin yine daha fazla karmaşa sebebi olduğunu görüyoruz. İnsanlık henüz emin olmasak bile uzaylıları bulamadı ve onlarla hiçbir zaman için iletişime geçemedi.

Uzayllıar var mı?

Uzaylılar Neden Bulunamadı?

Uzaylıların olduğunu ne kadar süredir iddia ediyoruz? Tahminen bizden 500 yıl önce yaşayan bugüne göre daha az olsa bile uzaylıların olduğunu düşünmüş olabilir ve diğer gezegenlerin olduğunu bile düşünmüş olabilirler. Sonuç olarak bu dünyada bir tek biz yokuz, bizden farklı tipte olan canlılar var ve insanlık bir yerde son bulacaksa bile bu Dünya’da yeniden yaşamın olup olmayacağını bilemiyoruz.

İnsanlar olarak biz bu konuda uzaylı gerçekten var mı? Diye sormaya devam etsekte bununla ilgili kesin ve net sonuçlar elde edemedik.

Uzaylılar Neden Bulunamadı?

Uzayların olup olmadığı ile ilgili yapılan bilimsel araştırmalarda kesin olarak bizlere bir sonuç vermedi, veremedi.

Bu konuyla ilgili olarak bazı gökbilimciler uzaylıların olduğunu ancak onları göremediğimizi iddia ederken, bir taraf ise olmadığını ve bunun yine insanlar tarafından ortaya atıldığını ancak gerçeklik payı olmadığını düşünüyor.

Uzaylı varsa neden onları göremiyoruz?

Bu konuda birkaç teori var.

– Onlar bizi görüyor ama biz göremiyoruz

Bu iddia oldukça korkunç. Uzaylıların insanları gördüğü ancak bizim onları göremediğimiz, hatta onlarında bu Dünya toprakları üzerinde yaşadığı ancak bizim onları göremediğimiz için onların yaptıklarını da göremediğimiz iddia ediliyor. Onların ise insanları ve yaptıklarını gördüğü iddia ediliyor.

– Çok uzaktalar

Uzaylılar hakkında en büyük iddia ise bu. Uzaylıların çok gelişmiş teknolojileri olmasına rağmen evrenin bir tarafında olabilecekleri veya göremedikleri bir evrende olabileceğimiz iddia edilir. Onları hiçbir zaman göremeyeceğimiz, onların da bizi asla göremeyecek oldukları bir iddia söz konusu ortaya atıldı.

– Dünya’yı göremiyorlar

Uzayların tüm gezegenleri gördüğü ancak Dünya’nın manyetik alanı sebebi ile Dünya’yı daha önce göremedikleri ve bu Galaksi’yi artık aramayı bıraktıklarından ötürü bizi göremedikleri iddia ediliyor. Bizi eğer bu nedenle göremiyorlar ise bizim onları gelecek yüzyıllar içerisinde belki yok olmazsak görmemiz mümkün.

– İletişim kurmak istemiyorlar

Bizim olduğumuzu biliyorlar ancak bizimle iletişim kurmak istemedikleri için kendilerini uzunca bir tarihten beri saklıyor oldukları ve bu sebeple insanlar ile iletişim kurmak istemiyor oldukları da ayrı bir iddia. İnsanlar ile neden iletişim kurmadıkları ile ilgili bir iddia yine insanların gönderdiği sinyalleri alıp bu sinyalleri anlamadıkları için biz insanlar ile iletişim kuramadıkları iddia edilmekte.

 

https://www.instagram.com/p/B5s0iBQFGEp/