Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşanan bu olay bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından ”Suudi Arabistan ve İran’da değiliz!” tepkisine sebep oldu. Arda Polat dün akşam saatlerinde Keçiören ilçesi sınırlarında sevgilisi ile bir otoparkta araç içerisinde camlar kapalı olarak sohbet ederken yanlarına iri yarı birilerinin geldiğini ve bellerinde silahlarının olduğunu, cama tıklatarak aşağıya inmesini söylediklerini sosyal medya hesabından açıkladı.

Twitter hesabından yaptığı flood paylaşımlarında kendisine yönelik olarak ve sevgilisine yönelik olarak çok fazla tehdit ve hakaretin söz konusu olduğunu, ”A Takımı” olarak bilinen bir grup çetenin kendilerini Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’a bağlı olarak göstererek ilçe sınırlarında sevgilisi ile bir gencin dolaşmasına ve ‘islama aykırı’ davranmasına müsade etmeyeceklerini açıkladıklarını iddia etti.

Genç adamı dakikalarda darp eden terör örgütünden farksız çete üyelerinin kimler oldukları hakkında bazı vatandaşlarda Arda Polat’ın medya paylaşımının altına ”bu kişilerin varlığı yeniden ortaya çıktı, seçimlerden sonra tekrar yıllardır ortada yoklarken bir anda hortladı” diye yazarak bu çetenin varlığının Keçiören halkı tarafından bilindiğini ve emniyet güçlerinin göreve davet edildiğini yazdı.

Peki kanunlar bu duruma ne diyor?

Ankara’da Dehşet: ‘Keçiören A Takımı’ Bir Genci Öldüresiye Darp Etti!

Genç adamı öldüresiye dövdükten sonra sevgilisini evine bırakan Arda Polat iddiaya göre hastaneye giderek darp raporu alarak şikayetçi oldu. Bu durumla ilgili yetkililerden henüz herhangi bir açıklama yapılmazken Keçiören Belediyesi iddiaların gerçek olmadığını, bünyelerinde vatandaşlar tarafından ”terör örgütünden farksız çeteler” olarak gösterilen ”A Takımı” gibi kişilerle ilgileri olmadığı ve bunun mümkün olmadığını iddia etti ve kendilerine Arda Polat’ın başvurması durumunda yardımcı olacaklarını ve yasal süreçte de destek olacaklarını açıkladılar. Ne kadar doğru bunu bilmek mümkün olmasa da henüz son saatlerde Polat tarafından sosyal medya hesabından açıklama yapılmış değil.

Hukukçular ise olayın emniyet ve yargı aşamasına taşınmasını, bu tür konularda hukukun en ağır cezaları vermesinin zorunlu olduğunu açıkladı.
Kategori: