Twitter: Erdoğan Bağlantılı Hesaplar Kapatıldı

Twitter’dan yapılan açıklamada 7340 hesabın Erdoğan ile bağlantılı olduğu, Erdoğan lehine tek merkezden atıldığı ve bu hesapların kapatıldığına yönelik açıklama yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine paylaşım yaptığı açıklanan 7.340 Twitter hesabının dün gece kapatıldığı açıklandı. Twitter yönetiminden yapılan açıklamada bu 7.000’den daha fazla sayıda hesabın IP adreslerinin tek bir merkeze bağlı olarak sinyal verdiğinden söz edilirken, hesapların Türkiye hükümeti tarafından yönlendirildiği açıklandı. Türkiye hükümetinin hesapları yönetenler ile bağlantılı olduğuna değinen Twitter yönetimi, daha fazla bilgi vermedi ancak benzer durumun Rusya ve Çin’de de yaşandığını ve 3 ülkenin bu konuda hükümetler tarafından bazı troll hesapların yönetildiğini açıkladı.

Bu konuda bugün Türkiye’de AK Parti hükümetinden yapılan açıklamada ise iddiaların doğru olup olmadığı konusunda tam net bilgi verilmedi ancak Twitter’a yönelik ifadeler bazı vatandaşların tepkisini çekti.

Twitter aynı zamanda bazı kripto para birimi hesaplarının kapatıldığını doğrularken, bu hesapların kötü ve yanlış bilgiler içeriyor olduğuna değindi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye Neden Avrupa Birliği’ne Kabul Edilmiyor Gerçekler

Yunanistan Başbakanı: Türkiye, Eğer Hakları İhlal Ederse AB’den Sert Yanıt Alacak!

“Yıkarsam Bozulur” Endişesi Yaşamamak İçin Çamaşır Yıkarken Dikkat Etmeniz Gereken Öneriler

“Yıkarsam Bozulur” Endişesi Yaşamamak İçin Çamaşır Yıkarken Dikkat Etmeniz Gereken Öneriler