Yunanistan Başbakanı: Türkiye, Eğer Hakları İhlal Ederse AB’den Sert Yanıt Alacak!

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye’nin Ege Denizi bölgesinde Yunanistan’ın haklarını ihlal ederse sadece Yunanistan değil, aynı zamanda Avrupa Birliği’nden sert yanıt alacağını açıkladı.

Türkiye ile Yunanistan’ın arası son dönemde giderek bozulurken, Yunanistan’dan sert bir açıklama geldi. Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye’nin eğer ki Yunanistan’a karşı adımlar atar ve en ufak bir hak ihlali yaratırsa bu kez AB’den sert bir yanıt alacağını, Yunanistan’ın haklarının ihlal edilmesinin AB’nin haklarının ihlal edilmesi anlamını taşıdığını açıkladı.

AB’nin Türkiye’ye Yanıtı Ne Olabilir?

AB’nin Türkiye’ye ticari, ekonomik ve turizm alanında yaptırım ve yasaklar uygulamasının olası bir durumda  mümkün olabileceğinden söz ediliyor. Böylesi bir durumda en büyük ticaret, turizm ve ekonomik ortak olan AB üyesi ülkelerin zarar görmeyeceği ancak Türkiye’nin büyük zararlar görerek uçuruma sürüklenebileceği tahmin ediliyor.

Ancak AB’nin Yunanistan dolayısı ile bu adımları en sert şiddetle değil, normal şekilde atabileceği, Türkiye’nin karşısında durmayacağı düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Coronavirüs Ekonomilerde Darbe Etkisi Yaratıyor

ABD’de Eylemler Neden Devam Ediyor?

Twitterın Bu Hafta Paylaşılan En Komik Tweetleri

Twitter: Erdoğan Bağlantılı Hesaplar Kapatıldı