Dünyanın en özgür ülkeleri arasında ilk sırada gelen ve bu konuda ”Amerikan Rüyası” ile gündem olan ABD bugünlerde büyük bir teslimat yoğunluğu yaşamaya başladı. ABD’de şirketler kargoları tam belirlenen zaman diliminde teslim eder ve Türkiye’den farklı olarak herhangi bir hava koşulları veya farklı sebeplerden dolayı kargonun teslim edilmemesi eğer gerçekten bir sebep yoksa mümkün değildir. Öyle ki ABD’de kargoların teslim edildiğini kanıtlamak için kargo görevlisi bir fotoğraf veya video çekmek ve bunu şirket ile paylaşmak zorundadır. Zaten birçok insanın evinde kamera olduğu için bu konuda da sorunlar yaşanmaz.

Belirli bir saatte teslimat yapılması mümkün olan ABD’de bununla birlikte kargolar zaman zaman alıcının isteğine bağlı olarak kapıya bırakılabilir ve bu kargoları başkalarının kapının önünden çalması pek mümkün olmaz. Ülkede güven yüksektir ve insanlar olası bir hırsızlık durumunda adaletin bunu tecelli edecek ve en ağır cezalar ile cezalandıracak olduğunu bildiklerinden endişe etmezler.

İçinizi ısıtacak bir haber!

İyilik Kazanacak: Kargo Görevlisine Bir Kutu Yiyecek Bıraktı

Middletown, Delaware’de yaşayan bir kadın olan Kathy Ouma Amazon.com adlı internet sitesi üzerinden bir sipariş verdi ve Amazon Prime ile teslim edilmesini istedi. Amazon Prime görevlisi kadının evinin önüne geldiğinde ise büyük bir şok yaşadı. Aslında her zaman olmayan ve beklenmedik bir durum yaşandı ve kargo görevlisi kapıya geldiğinde kutu dolusu yiyecek ve içeceğin kendisine armağan edildiğini ve bunları almasını isteyen özel iyilik dolu bir mektupla karşılaştı.

Kargo görevlisi müstakil villanın önüne geldiğinde “UPS, USPS, AMAZON, FEDEX – lütfen rotanızda tadını çıkarmak için bu güzel gıdaları alın. Tatil alışverişini kolaylaştırdığınız için teşekkür ederiz. Ouma ailesi.” notunu gördü.

İyilik Kazanacak: Kargo Görevlisine Bir Kutu Yiyecek Bıraktı

Kargo görevlisi daha sonra bu gıdaları aldı ve kargoya kapının önüne bıraktı (teslim etti). Araca doğru giderken oldukça mutlu olduğu ve dans ettiği görülen kargo görevlisinin küçük ama gerçek iyiliğin kanıtı olan bu armağan karşısında mutlu olması tüm dünyada konuşulmaya başladı.

Kargo görevlisinin giderken dans ettiği görüntüler ise evin video kamerasına kayıt edilerek paylaşıldı. Genç kargo görevlisinin ise bir kutu bırakılan gıdadan sadece 1-2 tane alması ”alçakgönüllü ve harika birisi, daha iyisini hak ediyorsun” diyerek destek buldu.

İnsanlık kazandı, iyilik kazandı

İyilik Kazanacak: Kargo Görevlisine Bir Kutu Yiyecek Bıraktı

Bir kez daha insanlığın kazandığı bu olayda iyilik kazanmış oldu. Çok sayıda insanın Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde bunu yapmadığı bilinse de bu tür ufak iyilikler kimseye zarar vermez, aksine faydalıdır.

Umarız bu kargo görevlisi diğer ABD’lilerin dediği gibi daha iyisini başarabilir ve daha iyi görevlerde yer alabilir. Aynı zamanda evin sahibi olan aileye de bizlerde teşekkür ederiz. 10.000 KM olması başkalarına teşekkür etmemizi engellemiyor nasıl olsa değil mi?
Kategori: