Türkiye, son yıllarda şiddet olaylarına daha fazla konu olan bir ülke. Dünyanın en güvensiz ülkeleri arasında yer almayan Türkiye, çocuk güvenliği ve çocuğa karşı şiddet konusunda alınan önlemlerin yeterli olmadığı ülkeler arasında yer alıyor. Avrupa ülkelerine göre Türkiye’de çocuk gelinler, çocuk şiddeti ve tecavüz olayları çok daha fazla yaşanırken, geçtiğimiz günlerde yaşanan çocuk şiddeti olayı ise ‘yok artık’ dedirtti.

A.C. (16), N.C. (16) ve A.K. (17) isimli 3 genç kız, kendilerinden yaşça küçük S.S. (12) isimli küçük kız çocuğunu acımasızca darp edip dövmeye başladı. Sokak ortasında küçük kız çocuğuna travmalar yaratacak kadar sert vuran ve hakaretler eden 3 genç kızı çeken bir grup olduğu ve video kaydı ile küçük kız çocuğunun tehdit edildiği öğrendili.

A.C. (16), N.C. (16) ve A.K. (17) isimli 3 genç kızın bu vukuatının ilk olmadığı, 3 ve 4 dosyalarının olduğu ve şiddet olayları ile bilindikleri öğrenildi.

‘En ağır cezaları almalılar’

S.S. isimli küçük kız çocuğunun babası olayın ardından görüntüleri izledi ve hemen ardından polise başvurdu. Yasal mercilere başvuran S.S. isimli küçük kız çocuğunun babası kızların aileleri ile görüşmeye çalıştı ancak sadece 1 genç kızın ailesi ile görüşebildi.

S.S. görüntülerde başına, omurga ve bel kısmına, karnına ve saçlarına ağır darbeler alırken, 3 genç kız durmak bilmiyor ve ardı ardına daha fazla vurmaya çalışıyor.

Görüntülerin sosyal medya ve yerel haber sitelerinde yayınlanması sonrasında vatandaşlar olaya sert tepki gösterdi. 3 kızın bu olaydan pişman olmadıkları, uyuşturucu, silah ve alkoller ile çekilmiş ‘eşkiyalık’ resimlerinin olduğu ortaya çıkarıldı.

Sosyal medya hesabında aralarında sesli mesaj gönderen 3 ‘eşkiya’ ‘S.S.’nin babası eve geldi, eğer biraz sinirli olsaydı dedem onu pompalı tüfekle vuracaktı.’ diyor ve bu durumdan ders almadıklarını belirtiyor.

Yine aynı görüntülerde 3 kız çocuğu sesli mesajda ‘ceza alabiliriz ikimizin 3. dosyası, birimizin 4. dosyası belki cezaevine bile girebiliriz.’ diyor.

Sosyal medyada EGM’nin profilini ve Adalet Bakanlığı profillerini etiketleyen birçok vatandaş ağır cezalar uygulanmasını ve çocukların özgürce sokaklarda dolaşıp gezebilmesi ve asla akran ve farklı insanların şiddetine maruz kalmaması gerektiğini paylaştı. Henüz 3 kız çocuğu hakkında bir işlem yapılıp yapılmadığı ile ilgili emniyet güçlerinden bilgi paylaşılmış değil.

Kaynak: Yerel siteler.
Kategori: