ABD ve diğer ülkelerin yardımlarına rağmen Çin ekonomisinde kritik sorunlar yaşanıyor. Çin ekonomisi son günlerde kritik sorunlarla karşı karşıya kalırken, ülke ekonomisinin önünde olan en büyük sorunlardan bir tanesi de Pekin yönetiminin virüs dolayısı ile yaptığı harcamalar bulunuyor. Harcamaların milyarlarca doları bulduğu, bu harcamalar dolayısı ile gelecek aylarda ekonomide kritik açıkların ortaya çıkacak olduğu ifade ediliyor.

Pekin yönetiminin korona virüsü tedavisi konusunda yaptırdığı çalışmalar ve ülke genelinde yapılan çalışmaların yetersiz olmasının büyük sorunlara yol açtığı, bu sorunların özellikle ülkenin gelişmiş ve gelişmeye devam eden bölgelerinde daha da fazla hissedildiği ifade edildi.Corona Virüs Kontrol Altına Alınıyor

Özellikle sanayi ve üretim bölgelerinde ciddi problemlerin yaşandığı, bu nedenle birçok insanın gelecek aylarda işyerlerini kapatması, mevcut ödemelerin durmasına bağlı olarak kredi ödemelerinde sorunlar yaşaması bekleniyor.

Korona virüsü neden durdurulamıyor?

Virüsün bir türlü durdurulamıyor olmasının ardında yatan en önemli sebeplerden bir tanesi ise virüsün durdurulabilecek olduğu bilinen herhangi bir etken madde olmaması, mevcut ilaçların virüsle savaşamıyor olması. Virüslerin tedavisinin bakterilere göre çok daha zor olduğunu dile getiren bilimadamları, bakterilerin belirli güçlü ilaçlar ile tedavisinin mümkün olmasına rağmen virüslerin antibiyotik gibi herhangi bir bilinen ilaçla tedavisinin mümkün olmadığını belirtiyor.

Uzmanlar bademcik iltihabının virüs dolayısı ile olması durumunda herhangi bir kesin tedavi olmadığını ve zaman içerisinde geçebildiğini, ancak bakterilerden dolayı olan bademcik iltihabında ise antibiyotik tedavisi ve diğer ek tedaviler ile hastanın belirlenen süre içerisinde tedavisinin başarı ile tamamlanabildiğinden bu virüse örnek veriyor.Corona Virüs Kontrol Altına Alınıyor

Korona virüsünün durdurulamaz olmasının önünde özellikle hızla yayılıyor olmasının önemli sebeplerden bir tanesi olduğu, hava yoluyla ve tükürük gibi herhangi bir bulaşı yoluyla bulaşmasının durdurulamıyor olmasının önünde en büyük sebeplerden bir tanesi olduğu belirtiliyor.

Tedavi bulunamayabilir

Grip gibi bir şekilde korona virüsün insanlık için kalıcı olabileceğine de inanılıyor. İnsan vücudunda grip salgınını engelleyebilecek herhangi bir ilaç yok ve koruyucu grip aşıları insanların grip olmasını engellemiyor. Ancak korona virüsünün mevcut hastalarda tekrarlıyor olmasından dolayı grip benzeri bir durumun olabileceğine inanan uzmanların sayısı az. Bazı araştırmacılar korona virüsünün kalıcı bir sorun olabileceğini düşünürken, bir grup ise bunun insanlığın sonunu getirebilecek tedavisi olmayan virüslerden olduğuna inanıyor.

Bazı uzmanlar böylesi bir durumun bilinemeyebileceğini, ancak bu durumda Çin’in bombalanmasının bile gündeme gelebilecek olduğunu dile getiriyorlar.
Kategori: