Post Apokaliptik veya kıyamet sonrası dizileri seviyor ve bilim kurgu dizilerinin ‘hastası’ iseniz bu önerimiz tam da size göre! Dünyanın sonunun geldiği ve başka insanların, canlıların yaşamadığı bir gezegende neler olabilirdi? İnsan yok, hayvan yok, belki bakteriler var ama görünen hiçbir canlı yok! Dünya kimyasal savaşlar, göktaşı çarpması veya farklı senaryolar ile Post Apokaliptik bir duruma her zaman için yakın. Bugün veya yarın, ya da 1 milyar yıl sonra bir şekilde yok olacak. Yok olacağımızı bilerek her zaman daha fazla üremeye, daha fazla hırslar ile yaşamaya başlıyor ve asla dünyanın yok olmayacağını düşünerek daireler satın alıyoruz ve yüksek binalar inşa ediyoruz.

The 100 tam olarak bunu konu olan bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. The 100 dizisini izlemeden sizlere de pek fazla bilgi vermeden neler olduğunu ve dizinin izlenme puanını açıklayacağız.

The 100: Dünya’dan Geriye Ne Kaldı?

Post Apokaliptik Dizi Önerisi: The 100: Dünya’dan Geriye Ne Kaldı?

The 100: Dünya’dan Geriye Ne Kaldı? İsimli bu dizi 6 sezondur devam ediyor ve 7. sezonun gelmesi neredeyse kesin gibi. 6. sezondan sonra 7. sezonun gelmeme ihtimali olsa da dizi 3. sezondan sonra biraz daha saçmaladı, sonrasında ise düzeldi. Daha önce dünyada yaşanan bir takım olaylar sonucunda nükleer saldırılar sonucu dünya yaşanmaz bir yer haline geliyor ve suçlular büyük ve devasa bir uzay gemisine bindirilerek uzaya gönderiliyor. Uzayda yaşayan bu insanlar arasında suçlularda bulunuyor ve 100 suçlu bir süre sonra gemide yeterli yaşam kaynağı olmaması ve diğer sebeplerden ötürü dünyaya geri gönderilmeye karar veriyor ve dünyada radyasyon seviyesinin ölümcül olup olmadığının anlaşılabileceği de bu 100 suçlunun geri gönderilmesi ile anlaşılmış oluyor.

Dünyada Tek Olmadıklarını Anladılar!

Post Apokaliptik Dizi Önerisi: The 100: Dünya’dan Geriye Ne Kaldı?

100 suçlu uzay gemisinden dünyaya geri gönderildiğinde ilkten tek olduklarını ve dünyanın radyasyondan arınmış olduğunu düşünerek yaşamlarına başlamak isterken, aslında tek olmadıklarını farketmeleri çok uzun sürmeyecek. Suçlular dünyada kendilerinden başka fazla insan olmasa da insan olduğunu biliyor.

Suçlular dünyaya geldiklerinde kendilerine karşı ölümcül silahlar ile saldıracak olanlardan kısa süre sonra haberdar olurken, kimsenin olmadığı bir yerde koloni kurmaya başlıyorlar ve o sırada kendilerini gıda, su ve diğer ihtiyaçlarını gidermek için dünyanın farklı taraflarına atıyorlar. Uzay gemisindeki yakınları ile iletişime geçmek, yaralananlara yardım etmek için bazı çalışmalar yapmak zorunda kalacaklar.

Diğerleri Geliyor!

Post Apokaliptik Dizi Önerisi: The 100: Dünya’dan Geriye Ne Kaldı?

Uzay gemisinin bir süre sonra yetersiz yaşam fonksiyonlarına sebep olması nedeniyle dünyaya daha fazla insan gönderilecek ve bu insanlardan sonra dünya tekrar başkaları ile uzaydan gelen insanlar arasında savaşların başladığı, insan ırkının yeniden dünyada farklı araçlar ile savaştığı bir yer olacak. Ancak unutulan bir şey var: Dünyada saltanat kuran ve son model teknoloji ile yaşayan, ancak dışarı çıkamayan insanlar bu insanlara karşı devasa bir güç kullanabilecek kadar teknolojiye sahipler. Uzay gemisinin bir süre sonra dünyaya düşmesi ile uzayda hiçbir şey kalmayacak olması, dünyadaki insanların kendilerini yeniden dünyalı insanlar arasına eklemeye yardımcı olacak.

The 100: Dünya’dan Geriye Ne Kaldı? Dizisinin izlenebilirlik oranı Zovovo.com tarafından 10/7 olarak belirlenmiştir. Dizi hakkındaki bilgiler heyecanı bozmamak için mümkün olduğunca kısıtlı verilmiştir.

En İyi Netflix Dizileri adlı içeriğimize e mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.
Kategori: