Uzun süredir hakkında yakalama kararı olmasın rağmen yakalanamayan Adil Öksüz ile ilgili uzun bir sürenin ardından bugün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklama yaptı. Öksüz’ün yerini bildiklerini ve bu konuda gerekli bilgilere sahip olsalar bile bunu açıklamayacak olduklarını belirten Soylu, ”nerede olduğunu biliyoruz ama nerede olduğu bizde kalsın” dedi.

Kanal 7’de konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuşmasında Adil Öksüz hakkında kendisine sorulan ”Almanya’da mı?” sorusuna ”Bizde kalsın” diyerek yanıt verdi.

‘İkna Metodu Uyguluyoruz’

Süleyman Soylu’dan Adil Öksüz Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütlerinin teslim olması için bir ‘ikna metodu’ uyguladıklarını ve bunda başarılı olduklarını belirterek, terör örgütlerine ve teröristlere yönelik olarak yaz aylarında binlerce operasyonun gerçekleştirildiğini, bu operasyonların şimdiki ayağının ise kış operasyonları olarak devam ettirildiğini açıkladı.

Terör örgütü PKK ve diğer terör örgütlerine yönelik olarak asla geri adım atmayacaklarını ve operasyonların artarak devam edecek olduğunu ifade eden Soylu, İzmir’de bir alevi vatandaşın evinin duvarına yazılanlar hakkında ise araştırmaya devam edildiğini ve bunun bir ‘provakasyon’ olabileceği açıklamasında bulundu.
Kategori: