Alaçatı, Türkiye’nin en bilindik ve herkesin hakkında söyleyecek bir sözü olduğu tatil beldesi. Bazen kötü, bazen iyi sözler ile gündeme gelen Alaçatı hakkında merak edilenleri yanıtladık. Eğer Alaçatı’ya tatile gidecekseniz çok paranız olmasına, ultra zengin olmanıza gerek yok.

1 Dürüm 300 Lira Mı?

Türkiye’nin Tatil Cenneti Alaçatı Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar!

Alaçatı’da 1 dürüm 300 lira değil! Eğer deniz kenarında Alaçatı’nın en popüler dükkanına giderseniz evet yaz günü 1 dürüm 300 lira olabilir ama her yiyecek dükkanı bu kadar pahalı değil. Asgari ücretle geçinen bir kişi 1 gününü rahatlıkla Alaçatı’da 200 TL kadar yemek + gezme harcaması yaparak (alkolsüz) eğlenceli olarak geçirebilir. Alaçatı tatil beldesi olduğu için yemek ve içecek fiyatları oldukça pahalı ancak deniz ürünleri en pahalısı olarak biliniyor. Deniz ürünleri satışı yapılan yemek dükkanlarında fiyat çok daha pahalı olabilir.

Özel Plajları Tercih Etmek Zorunda Değilsiniz!

Türkiye’nin Tatil Cenneti Alaçatı Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar!

Alaçatı’da en fazla sorun plajlar. Bölge oteller tarafından özel olarak kendilerine ayrılmış girişlerin 400 TL’yi geçtiği fiyatlara sahip özel plajlara sahip. Ilıca plajı ise oldukça kalabalık olmasına rağmen en güzel plajlardan bir tanesi ve ücretsiz olarak giriş yapılabiliyor. Otellerin plajlarında imkanlar daha çok olsa ve daha fazla seçenek olsa da ücretsiz plajları tercih etmenizde de herhangi bir problem olmayacaktır.

Lüks Otel Aramayın, Butik Oteller Gayet İyi

Türkiye’nin Tatil Cenneti Alaçatı Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar!

Alaçatı’da lüks oteller 2-3 tane de olsa mevcut. Ama lüks otellere oldukça yüksek paralar ödeyip her şey dahil olsun veya olmasın tercih etmek gerekli değil. Butik oteller hem şehir içerisinde merkeze yürüme mesafesinde, hem de fiyat olarak daha uygun.

Lüks otel veya butik otel tercih ederken Alaçatı merkezine yakın ve yürüme mesafesinde olan, akşam saatlerinde karanlık yollardan geçmeniz gerekmeyecek konforlu otelleri tercih etmekte fayda var.

Gece Saatleri Canlıdır

Türkiye’nin Tatil Cenneti Alaçatı Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar!

Alaçatı’da her gece yaz ayları boyunca canlı bir ortam olur. Canlı müziklerin olduğu mekanlar olsa da daha çok deniz ürünleri tüketiminin olduğu rakı ve balık tüketiminin fazla olduğu ara sokaklardaki mekanlarda oldukça fazla popülerdir. Merkeze yakın olan restoranlar daha fazla tercih edildiği için bazen yer bulmak problem olabilir.