Tüm dünyayı ilgilendiren yeni bir açıklama birkaç dakika sonra ABD Başkanı Donald Trump tarafından yapılacak. Başkan Trump, ülkesinde yaşanan corona virüs salgınına karşı önlemler almak, daha fazla ekonomik açıdan piyasaya para pompalamak ve önlemler konusunda geçtiğimiz günlerde açıklamalar yapmıştı.

Bugün ise ulusal bir acil durum ilan edilmesi ve bu acil durum sayesinde federal yönetimlere virüse karşı daha fazla önlem alabilmeleri adına milyarlarca dolar ek para ödenmesi bekleniyor.

Trilyonlarca dolar değerinde olan ABD ekonomisi bu dönemde ciddi kayıplar vermeye devam ederken, tüm dünyada yaşanan ekonomik kayıpların özellikle ABD tarafından önlemler alınmazsa dünyayı büyük bir ekonomik ve finansal krize sürükleyebileceği düşünülüyor.

ABD Başkanı Donald Trump, açıklamasında Ulusal Acil Durum ilan ettiğini, resmî olarak bugünden itibaren daha üst düzeyde önlemler alınacağını açıkladı.

Ülkede sağlık sisteminin önünde olan yasal tüzükleri kaldırdıklarını ve daha fazla hasta yatağı ve doktor görevlendirdiklerini açıklayan Başkan Trump, bu sayede ülkede daha kısa süre içerisinde salgınla mücadele edebileceklerini belirtti.
Kategori: