ABD’de George Floyd’un acımasız bir şekilde bir polis memuru tarafından öldürülmesi tüm ülkeyi ayağa kaldırdı. Tüm dünya ABD’de ne zaman görüldüğü bilinmeyen büyük protestolara tanıklık ederken, ülkede insan hakları, demokrasi ve vatandaşların haklarını savunmak konusunda eylemleri diğer ülkelerdeki yönetimlere hem örnek oldu, hem de ABD yönetiminin ülke içerisinde vatandaşlarını geri planda bırakmasının asla mümkün olmayacağını bir kez daha gösterdi.

Şiddete karşı ve ırkçılığa karşı başlayan protestolarda milyonlarca kişi sokaklara dökülürken, özellikle de son günlerde 10 milyonu aşan insanın sokaklara çıktığı tahmin ediliyor. Donald Trump yönetimi protestoları durdurmaya çalışırken, Anonymous adlı bir siber saldırgan grupta bugün eylemlere destek verdi.

Minneapolis Polis Departmanı Ve Belediye Sitesi Hacklendi

Anonymous’tan net bir açıklama yapılmazken, video ile destek açıklamasından hemen sonra Minneapolis Belediyesi internet sitesi ve Minneapolis Polis Departmanı internet sitesine erişim kesildi. DDoS saldırısı düzenlendiği düşünülen internet sitesinin yanısıra Anonymous grubu Minneapolis polisinin gizli kalan sırlarını ortaya çıkaracaklarını iddia etti.