Aynalardan hiçbir zaman için vazgeçmedik. Kendimize bakmak, herhangi bir sorunda aynaları kullanmak zorunda kaldık. Sırtımız acıdığında eğer evde kimse yoksa kendimiz sırtımızı görebilmek için aynaları kullanmak zorundayız. Her sabah traş olurken, makyaj yaparken ve daha farklı her alanda aynalardan yararlanmak zorunda kalıyoruz. Artık cep telefonlarımızın kameraları sayesinde her türlü görüntüyü alabiliyor olsak bile sabahları ayna karşısında en net görüntüyü kameradan değil, aynadan alabiliyoruz.

7 gün 24 saat hiçbir pil sorunu olmadan, her an karşısındakinin görüntüsünü yansıtmaya programlanmış olan, yüzlerce yıl sağlam kalabilen aynalar hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştırıyor.

https://www.instagram.com/p/B8hTrqTBd7o/

Aynalar nasıl üretiliyor?Aynalar Karşısındaki Görüntüyü Nasıl Yansıtır?

Aynaların üretimi çok zor değil. Ayna üretiminde birbirinden farklı onlarca metal veya farklı elementler kullanılmıyor. Ayna üretiminde en çok cam kullanılır.

Ayna üretiminde gümüş veya alüminyum kullanılarak cam panele yerleştirilir ve bu sayede görüntüyü net ve berrak bir şekilde karşısındaki insana yansıtır. Ancak zaman zaman aynaların pürüzsüz olmadığı durumlarda aynalar görüntüyü yansıtmaz ve bunlar direkt olarak üretim hataları kontrolleri sırasında çöpe atılırlar.

Aynanın görüntüyü net ve güzel bir şekilde yansıtabilmesi için pürüzsüz bir cam zeminde olması en önemlisidir.