hill-climb-racingHill Climb Racing, Fingersoft tarafından üretilen mobil araba yarışı oyunudur. 8 farlı dil seçeneği ve müzik sesini kapatma seçenekleri bulunuyor. Hill Climb Racing hem android hem de ios oyun uygulaması mevcut. Bu uygulamada gerçek para karşılığında oyun parası satın alınabiliyor. Mobil oyuna giriş yaptığınızda araç seçersiniz. Araç seçiminden sonra karşımıza yarış parkurları çıkar. Yarış parkurunu seçtikten sonra seçtiğimiz aracın teknik aksamı ile ilgili geliştirmeler görüntülenir. Tüm seçimler yapıldıktan sonra yarışa başlayabilirsiniz.

Hill Climb Racing Nasıl Oynanır?

Yarışa başladıktan sonra ne kadar uzun süre yol katederseniz o kadar yüksek seviyeye ulaşırsınız. Yol uzunluğu ve seviye doğru orantıda artıyor. Yol üzerinde benzin depoları ve paralar bulunuyor. Bu yüzden yol uzunluğunu arttırmak için yarış parkuru üzerindeki benzinleri toplamanız gerekiyor. Benzinleri topladıkça daha çok yol katedebilirsiniz ve topladığınız para miktarını arttırarak daha çok yarış arabası, yarış parkuru ve yarış arabasının özelliklerini arttırabilirsiniz.

hill-climb-racing-nasil-oynanir

Dağa tırmanış yarışına başladığınızda gaz ve fren pedalıyla arabayı kontrol edebilirsiniz. Gaz pedalına bastığınızda araba hızlanır. Yarış arabası havadayken gaz pedalına basıldığında sol tarafa doğru dönüş yapmaya başlar. Fren pedalı içinse tam tersi etki eder. Fren pedalına basıldığında araç durmaya başlar, havada basıldığında ise saga doğru dönüş yapar.

Dağ Tırmanışında Yarış Araçları

Yarış arabası olarak jeep (jip) ile başlangıç yapılıyor ve bunun için herhangi bir para ödenmiyor. Oyuna yeni başlayan kişiler için açık olan yarış aracı, başlangıç seviyesinde özelliklere sahip. Yarışlara başladıktan sonra para kazandıkça arabanın motor, süspansiyon, tekerlek ve aksamı geliştiriliyor. Yarış arabasına geliştirmeler yapıldıkça daha hızlı ve daha çok yol almasını sağlayarak diğer araçları ve parkurları açmak daha da kolaylaşıyor.

hill-climb-racing-yaris-araclari

Toplamda 23 adet yarış arabası bulunan Hill Climb Racing yarış oyunu, her parkurun özelliklerine gore araç temin ediyor. Tırmanırken, düz yolda ilerlerken, ağaçların üzerinden geçerken, ip üzerinde ilerlerken vb. parkurlara göre araç tipleri bulunuyor. Para kazandıkça yeni arabaların kilitleri açabiliyor ve satın alabiliyorsunuz

Yarış Aracının Geliştirilmesi

Satın alınan yarış araçları toplamda 4 başlık üzerinden motor, süspansiyon, tekerlek ve araç aksamında geliştirme yapılıyor. Her geliştirme kazanılan para üzerinden yapılmakta olup her özellikte 10-16 arasında seviye yükseltilebiliyor. Seviyeler yükseltildikçe arabanın gücünü ve hızını etkiliyor.  Yarış arabalarının seviyelerini arttırmak yarış parkurlarında seviye arttırmayı kolaylaştırıyor.

Dağ Tırmanışı Yarış Parkurları

23 Yarış parkuru olarak kırsal bölge olarak başlangıç yapılıyor ve bu parkurda yarışmak ilk etapta ücret ödemiyorsunuz. Para kazanmanız için açık olan yarış parkuru, başlangıç seviyesinde olduğu için zorlanmıyorsunuz. İlk kullandığınız yarış arabası da başlangıç seviyesinde olduğu için bu bölümü kolayca geçip para kazanabilirsiniz.

hill-climb-racing-haritalar

Hill Climb Racing mobil oyununda toplamda 23 adet yarış parkuru bulunuyor. Her parkurun belli bir zorlukları bulunuyor ve yarış aracı bu zorluklara göre belirleniyor. Yarış parkurları para karşılığında kilitleri açılıp yarışma imkanı sağlıyor. Oyun içerisinde para kazanmak için parkur açmak yerine yarış parkurundaki seviye yükselterekte para kazanıyor.
Kategori: