Aşk filmleri, filmseverlerin her zaman dikkatini çekmiş ve ilgiyle izlenmiştir. İşin içinde duygusallık varsa özellikle kadınlar, büyük ilgi göstermekte ve ilgiyle izlemekte. Bu denli ilgi duyulmasının sebebi de insanların karşılaştığı durumlarla başrol oyuncusunun da karşılaşmasından kaynaklanıyor. Sizler için Türk yapımı olan 10 aşk filmini listeledik.

Not: Yanınızsa peçete bulundurmayı unutmayınız 🙂

Aşk Tesadüfleri Sever

“Bazen ilk görüşte bilirsin, o insan senin kaderindir. Bazen bir ömür ararsın BULUNMAZ.” Bir çarpışma sonucu, iki bebeğin de aynı gün doğmasına neden olur ve hikaye başlar. Aynı gün dünyaya gözlerini açan Özgür ve Deniz’in hikayesidir.  Çocukluk ve gençlik yılları birlikte geçer ve 25 yıl sonra tekrardan yolları kesişir. Yolarının kesişmesiyle birlikte başlayan bu aşk hikayesini izlerken göz yaşlarınıza hakim olamayacaksınız.

ask-tesadufleri-sever

Aşk Sana Benzer 

Burak Özçivit ve Fahriye Evcen’in başrollerini paylaştığı Aşk Sana Benzer, dolu dolu bir aşk hikayesi. Ege’de bir balıkçı restoranı elinde tutmak için mücadele veren Ali, bir gün kasabaya gelen ve esrarengiz bir kız olan Deniz ile karşılaşır. Tüm kasabanın da şahit olduğu bir aşk yaşamaya başlarlar. Burak Özçivit’in aynı zamanda yapımcılığını da üstlendiği projeyi oldukça seveceksiniz.

Issız Adam

2008 yılında Çağan Irmak’ın yaptığı Issız Adam, döneminde büyük yankı uyandırdı. Eski bir kitabı bulmak için Beyoğlu’nda karşılaşan Ada ve Alper büyük bir aşk yaşamaya başlarlar. Cemal Hünal ve Melis Birkan’ın başrollerinde oynadığı Issız Adam filmi, 2009 Rhode Island Film Festivali’nde (ABD) “En İyi Film Ödülü” aldı.

issiz-adam

İncir Reçeli

Sezai Paracıkoğlu ve Melike Güner oynadığı film 2010 yılında vizyona girdi. Metin’in her gün gittiği barda Duygu adında bir kızla karşılaşması ile başlar film. Duygu’nun gizemli hallerine anlam veremeyen Metin araştırmaya girer. Sonunda ise nedenini öğrendiğinde ölümsüz bir aşk doğar. Yine o dönemin büyük ses getirenlerindendir.

Evim Sensin

2012 yılı Kasım ayında vizyona giren film Güney Kore filmi ” Nae meorisokui jiwoogae’den uyarlanmıştır. Özcan Deniz ve Fahriye Evcen’in başrollerde oynadığı filmde kalbi kırık ve çocukluğundan beri babası ile sorunlu bir ilişkileri olan Leyla ve küçük yaşlardan beri şanssız bir hayat yaşamış olan yetimhanede büyümüş olan İskender’in aşk hikayesidir. Ancak ne yazık ki şanssızlık peşlerini bırakmamaktadır.

evim-sensin

Sadece Sen

2014 yılında Türk yapımı bir dram filmidir. Belçim Bilgin ve İbrahim Çelikkol’un başrollerini paylaşttığı bu filmde gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız. Zor bir dönemden geçen Ali, hayatını sessiz sakin sürdürmekte olan Hazal ile tanışır. Artık boksörlük yapmayan biriyle engelli bir kızın arasındaki tutkulu bir aşkı izlemeye hazır olun

Kendime İyi Bak

Evlilik kararı alan Yeşim ve Emre, düğünlerine bir hafta kala eski arkadaşlarıyla buluşur. Eski defterlerin açılmasıyla Emre geçmişte yolculuğa çıkar. Tabi durum Yeşim’le olan ilişkilerini de etkilemeye başlar. Filmde Aslı Tandoğan, Begüm Bingören ve Çağdaş Onur Öztürk gibi genç oyuncular yer alıyor.

Bi Küçük Eylül Meselesi

Son bir ayını unutan Eylül, çevresindeki herkesin bir sorun olmadığını söylemesine rağmen aslında hiç birşeyin yolunda gitmediğinden şüphelenir. İçgüdüleri ile Bozcaada’ya giden Eylül tesadüf eseri hiç tanımadığı bir adamla karşılaşır. Bu adam ise kendinden emin bir şekilde kendisini hatırlaması gerektiğini anlatır. Sonrasında ise işler tamamen karışmaktadır. Filmin sonunda şaşkınlık ve hüznü birlikte yaşıyorsunuz.

bi-kucuk-eylul-meselesi

Başka Dilde Aşk

Saadet Işıl Aksoy ve Mert Fırat’ın başrollerinde oynadığı Başka Dilde Aşk, 2009 yılında vizyona girmiştir. Çağrı merkezinde çalışan Zeynep ile işitme engelli Onur’un bir aşk hikayesi olan film vizyona girdiği tarihte büyük ses getirmiştir. Çağrı merkezinde çalışmaktan sıkılan Zeynep konuşmadan anlaşabildiği Onur’la huzur bulacağına inanmıştır. Sıradışı bir aşk hikayesi izleyeceğinizi paylaşabiliriz.

Beni Unutma

Olcay ve Sinan… İkisi de aşka inancını yitiren iki genç. Bu iki genç birlikte oldukları kişiler tarafından aldatıldıklarında yolları kesişir. Bu kesişmeden sonra da hiç planlamadıkları bir şekilde aşık olurlar. Açelya Devrim Yılhan ve Mert Fırat’ın başrollerinde oynadığı ve 2011 yılında vizyona giren bu film de oldukça beğeni kazandı.
Kategori: