Bir dönem TRT-2’de yayınlanan Resim Sevinci programıyla (orjinal ismi The Joy of Painting) o dönemin gençlerine resim sevgisini aşılayan bonus amca, gerçek ismiyle Bob Ross, 1995’te hayatını kaybetmişti.

Onun programlarını izleyenler çok iyi bilir ki, resim yaparken takındığı sakin ruh halini ve pozitif enerjisini sadece resim yaptığı tuvale değil, ekran başında pür dikkat izleyenlere de geçirirdi.

Belki burada yaşlı bir çınar vardır.. Eveet kocaman ve yaşlı bir çınar, 90 yaşında olduğunu sanıyorum..

Ölümünden 20 yıl sonra 31 sezonluk programının tüm bölümleri yakın zamanda Twitch‘de yayınlanmaya başladığı andan itibaren müthiş bir izleyici kitlesine sahip oldu. Bu yoğun ilgi üzerine resmi youtube kanalıda açıldı ve şimdilik 70 bölümlük program yayını yüklendi.

An itibariyle de 262, 205 aboneye ulaşmış durumda..

Son olarak hayranları tarafından kendi sesini dublajlayarak yaptıkları Happy Little Clouds şarkısını dinlemenizi tavsiye ederim;

Unutulmaz Bob Ross sözleri:

[easy-tweet tweet=”Resim yaptığınız her gün mutlu bir gündür.” hashtags=”bobross”] [easy-tweet tweet=”Bizler yanlış yapmayız, yalnızca mutlu küçük hatalarımız olur.” hashtags=”bobross”] [easy-tweet tweet=”Resim mutlu bir parayı cebinize atmanın ve kalbinizde iyi şeyler yaratmanın güzel bir yoludur.” hashtags=”bobross”] [easy-tweet tweet=”Resim yaptığınız her gün mutlu bir gündür.” hashtags=”bobross”] [easy-tweet tweet=”Bu gün bana eşlik ettiğiniz için çok memnunum.” hashtags=”bobross”]

 

Müthiş Bob Ross resimlerinden birkaçı:

bob-ross-bahar-manzara

bob-ross-gece-evi-manzara

gol-manzarasi-bob-ross

karli-manzara-bob-ross

enfes-manzara-bob-ross

cicek-manzara-bob-ross

en-iyi-manzara-resimler

bob-ross-gece-manzara-resmi
Kategori: