Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Kontrollü Sosyal Hayata Döneceğiz!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kontrollü olarak bir sosyal hayatın söz konusu olacağını, ancak bunun eski sosyal hayat gibi olmayacağını açıkladı.

Canlı yayında basın açıklamasında bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’nin bu dönemde yeni bir döneme adım attığını, bu adımın ‘kontrollü sosyal hayat’ adımı olduğunu açıkladı. Bu adımın eskiden olduğu gibi bir hayat olmayacağını, bu durumda 2. dalganın kaçınılmaz olacağını açıklayan Koca, vatandaların sosyal mesafe konularına dikkat etmeye devam etmesi, kişisel hijyen konusunda çok daha fazla dikkatle hareket etmeleri gerektiğini açıkladı.

2. dalganın önüne geçmek için bu dönemde atılacak adımları yakından ve hızla takip edeceklerini belirten Koca, “vatandaşlar ilgili kurallara uymazlar ise 2. dalganın gelmesi ve bizi etkilemesi kaçınılmaz bir son olacaktır” ifadelerini kullandı.

Vatandaşları Uyardı

Sosyal medya hesabından da paylaşım yapan Koca, İstanbul Taksim Caddesi ve popüler yerlerde insan nüfusunun büyük oranda artış gösterdiğini ve sosyal mesafe gibi kuralların hiçe sayıldığını açıkladı. Bu kurallara dikkat edilmesi uyarısını yineleyen Bakan Koca, vatandaşların tedavisi, teşhisi gibi konularda ise başarılı olduklarından söz etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

NASA: Ay Programlarında Rusya’yı Yanımızda Görmek İsteriz

NASA: Ay Programlarında Rusya’yı Yanımızda Görmek İsteriz

Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un Hakkında ‘Dublör’ İddiası

Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un Hakkında ‘Dublör’ İddiası