Avrasya Sanayi ve İş Adamları Derneği ASİAD Olağan Genel Kurulu’nda konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ”doğan herkes vergi veriyor, nereye gidiyor bu paralar?” dedi. Türkiye’nin demokrasi konusunda çaba harcaması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, otomobil üretiminde Güney Kore gibi ülkelerden önce 50 yıl öncesinde Türkiye’nin üretim yaptığını ancak bugün otomobil üretiminin Türkiye’de söz konusu bile olmadığını açıkladı.

Eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, Saadet Parti (SP) Genel Başkanı Karamollaoğlu ile yan yana objektiflere yansıyan Kılıçdaroğlu konuşmasına Rusya’ya bağımlı hale gelen Türkiye’nin durumunun her an bu nedenle kötü olabileceğini ve enerji gibi konularda Rusya’ya %50 oranında bağımlı hale gelmesinin büyük bir tehlike olduğunu açıkladı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Nereye Gidiyor Bu Vergiler?

Rusya yönetiminin enerjiyi kesmesi durumunda fabrikaların duracak olduğunu ve Türkiye’nin enerji ve doğalgaz sorunu yaşar hale geleceğine değinen Kılıçdaroğlu, bunun dünyanın hiçbir ülkesinde görülemeyecek kadar büyük bir sorun olduğunu ve Türkiye’den başka hiçbir ülkenin bir ülkeye enerji ve tarım alanında %50’den fazla bağımlı olmadığını açıkladı. Kılıçdaroğlu’nun açıklaması kısa süre içerisinde sosyal medyada gündeme oturdu.
Kategori: