Her insanın hayatı değerlidir. Kendi özelinde her insan kendisinin iyi olduğunu veya iyi olmak istediğini düşünür ve zaman zaman en akıllı insanlar bile yapmaması gereken hataları yapabilir ve çok ciddi sorunlar ve tepkiler ile karşı karşıya kalabilir.

Dünyanın her tarafında insanlar bugün bu dakika suç işliyor, siz bu yazıyı okuduğunuz dakikalarda dünyanın onlarca ülkesinde tecavüze uğrayan, esir tutulan ve çok ciddi tehdit alan ve hatalar yapan insanlar var. Bu hatalardan dolayı bu dakika suça karışan binlerce insan yargılanmak zorunda kalabilir ve hatalarının bedelini ağır bir şekilde ödemek zorunda kalabilir.

Ancak özellikle de bir insanı siz kendiniz bir hata dolayısı ile yargılamak isterseniz ve yargılamaya çalışırsanız çok ciddi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bir insanı yargılamak çok ciddi sorunlara sebep olabilir ve çok ciddi hataları sizin aynen tekrar etmenize sebep olabilir.

Hata Yapabilirsiniz

Herkes belirli hatalar yapabilir. Uzmanlar özellikle bir insanın halk arasında toplumda herhangi bir suçtan dolayı yargılanmaması gerektiğini ve bunun ancak yasal yönden yargılanması gerekebilecek bir suç işlediyse yargılanabileceğine işaret ediyor. Mahallede oturan bir kadının farklı bir bekar adamla konuşuyor olmasından dolayı onu yargılarsanız yarın bir gün bunun sizin başınıza gelmeyeceği, ya da aile üyelerinizden birisinin de bunu yapmayacağına dair garantiniz olmayacağı için çok ciddi pişmanlık yaşayabilirsiniz.

Eğer ki bir insanı herhangi bir suçu işlediği ispat edilmediği halde yargısız infaz yaparak yargılıyorsanız bu durumda hatanın suçlu olsa bile karşıda değil sizde olduğunu iyi anlamalısınız. Yargısız infazlar her zaman kötü sonuçlar doğurur ve bunun sonuçları eskiden olan idamdı. Eskiden yargısız infaz edilen insanların birçoğu dedikodu ve iddiaların gereksiz yere dikkat çekmek ve zarar vermek adına yapılan eylemlerdi ve sonucunda suçsuz olan milyonlarca insan ölmek zorunda kaldı.

Bir insanı kişisel olarak yargılamadan hemen önce oturup konuşmak, sorunlarını ve dertlerini anlamak ve suçu gerçekten işleyip işlemediğini tespit etmek için görüşmek en doğru sonuca götürecek olan güzel ve kaliteli bir adım olabilir.
Kategori: