Bir dönem 2070’e kadar ve 2040’a kadar su sorunu olmayacağı iddialarının ortaya atıldığı İstanbul aradan geçen çok çok kısa süre sonra su sorunu yaşayacağı iddialarına konu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuda açıklamasında 3 ay içerisinde yağış olmazsa daha büyük sorunlar olabileceğini ve İstanbul’un su sorunları yaşamaya başlayacak olduğu konusunda açıklama yaptı. Açıklamasında su sorunu ile ilgili olarak hava şartlarının etkili olacağını açıklayan Erdoğan’dan hemen sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu konu hakkında açıklama yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ise konu hakkında 1 yıl içerisinde herhangi bir su sorunu olmayacağını ancak gerekli önlemlerin alınmaya devam edildiği hakkında açıklama yaptı.

Su Tüketimi Yüksek, Yağış Ve Depolama Sorunu Büyük

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul’un Su Sorunu Var

Su tüketimin çok yüksek olduğu yaz aylarının ardından özellikle kış aylarının yağışlar açısından büyük önem taşıdığına değinen uzmanlar, havzalarla ilgili problemlerin büyük su sorunlarına neden olabileceğini dile getiriyorlar. Su sorunları yaşanan dönemlerde özellikle su kesintileri gibi bazı yeni tedbirler gerekli olabiliyor.
Kategori: