Kanıksama Nedir?

Kanıksama nedir? Kanmak kelimesinin türetilmiş hali olarak Kanıksama geliyor. Kanıksama kelimesini duyduğunuz zaman kanmak kelimesinden geldiğini söyleyebiliriz. Kanıksama nedir?  ne anlama gelir en çok merak edilen kavramlar arasında yer alır.

Çünkü bu kavramı toplum nezdinde bakıldığı zaman ise artık çok sık şekilde duymaya başladığımızı söyleyebiliriz. Ayrıca bu sözcük anlamının bir başka kullanılan manasının ise kabullenme ve alışma anlamlarına çıktığını söyleyebiliriz. Kişinin hiç istemediği şekilde sık sık hayatındaki şeylere alışması anlamına gelir. Bu durum ise ister istemez kanıksamak olarak ifade edilir.

Kanıksama Ne Demek Örnek?

Kanıksama nedir örnek olarak ifade etmeye başladığımızda ise bir kişinin olumsuz bir durum altında kalması olarak ifade edilir. Olumsuz yaşanan durumlardan sonra ise bir bakıma durumu kabullenme şekli olarak karşımıza çıkar.

Kanıksama kavramının halk arasında son dönemde yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandığını söylemeliyiz. Yaşanan olaylara karşı tepki gösterememe gibi durumlar anlamlarına gelmektedir. Ayrıca bu kavramın duyarsızlaşma anlamlarına çıkmaktadır.  Çevremizde hoşumuza gitmeyen olası durumlara karşı kabullenme anlamlarına da çıkmaktadır.

Kanıksama Nedir?

Kanıksama Nedir?

Kanıksama Kelimesi Nedir Örnekler?

Kanıksama kelimesini bakıldığı zaman günlük hayatta artık çok sık şekilde kullanmaya başladığımız bir gerçektir. Kanıksama kelimesi nedir örnekler konusuna geldiğimiz zaman pek çok cümle içerisinde bu kavramın kullanılmaya başlandığını söylemeliyiz. Zayıf almayı kanıksamış gibi cümle kurulabiliyor.  Alışma, kabullenme, kanmak gibi pek çok anlamlara çıkmaktadır.

Kanıksama Nedir İş Sağlığı ve Güvenliği?

Kanıksama nedir iş sağlığı ve güvenliği alanında da kullanılan bir kavram olarak karşımıza çıkar. Risk

kişi tarafından belirlenen seviyede demektir. Zamanla ise seviyede bir düşüş yaşanmaya başlanır. Bu olay ise kanıksama olarak ifade edilir. Kanıksama olaylarının aynı zamanda ciddi bir tepki verme gibi çeşitli anlamlara çıktığını söyleyebiliriz.

Kanıksama Eş Anlamlısı

Kanıksama sözcüğü ile eş anlamlı olan bazı kelimeler bulunuyor. Kanıksama sözcüğü eş ve yakın anlamlarının ne olduğuna göz atıldığı zaman ise benimsemek, kabullenmek ve aynı zamanda da huy edinmek gibi çeşitli anlamlarca ifade edildiğini söylememiz mümkündür.

Ayrıca bu anlamlardan bir başkası ise bezmek ve yılma şeklinde olduğunu söylemeliyiz. Kanıksama sözcüğünün cümle içerisinde farklı tip anlamlarca kullanılmaya başlandığını söyleyebiliriz.

Kanıksama Nedir?

Kanıksama Nedir?

Kanıksama ve Yadsıma Ne Demek?

Kanıksama ve yadsıma aynı anlamlarca mı kullanıldığı merak edilir. Fakat her ne kadar birbirine yakın anlamlar olsa da birbirinden farklılık gösterebilen tarafları vardır. Bu durumu kabullenmek, benimsemek gibi anlamlara çıkar. Cümlede anlam ilişkileri nasıl olmasını istiyorsanız cümlede o şekilde kavramı geçirmeniz gerekir.

Çağımızda bazı istenmeyen tepki durumları ortaya çıkabiliyor. Elimizde olmadan gerçekleşen olaylar için bazı kavramları kullanabiliyoruz. Bu kavramlar nelerdir diye incelemeye başladığımız zaman ise Kanıksama olarak ortaya çıkar. Kanıksama da halk arasında istenmeyen bir olay olduğu zaman kabullenme olarak ifade edilir.

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz:
Etiketler:

, ,