Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan yeni zam açıklamasında belediyenin suya 1 Ocak 2020’den itibaren %60 oranında zam yapma kararını kabul ettikleri ve bu zammın bir ‘gereklilik’ olduğu açıklandı. Belediyenin uzunca birkaç yıldır kendilerine geçmeden önce suya gerekli zamları yapmadığı, yatırımların devam edebilmesi ve belediyenin ‘ayakta kalabilmesi’ adına bu zammın istemeyerek bile olsa Eskişehir Büyükşehir Belediyesince yapılmak zorunda kalındığı açıklandı.

2.94 TL olan suyun metreküp birim fiyatı 4.40 TL’ye yükseldi. 

AK Partili yetkililer karşı çıktıEskişehir Belediyesi Suya %60 Zam Kararı Aldı

CHP Başkan Vekili Aydın Ünlüce tarafından zammın yine bile yeterli olmadığı mevcut ve gelecek yatırımlara devam edebilmek adına bu kararların mecburi olarak alınmak zorunda kaldıkları ifade edilirken, AK Partili yetkililer bu zammın ”insafsızca” olduğu açıklamasında bulundular. AK Partili yetkililer ile Cumhuriyet Halk Partili yetkililer arasında su zammının önümüzdeki günlerde daha fazla gündem konusu olmaya ve AK Partili yetkililerin İstanbul’da olduğu gibi su zammının önüne geçmek için çalışma yapabilecekleri tahmin ediliyor.

Henüz CHP Başkan Vekili Aydın Ünlüce zam oranı hakkında farklı bir açıklama yapmazken, zammın geri alınıp alınmayacağı yerel halkın en büyük merakı oldu.
Kategori: