Queen Elizabeth Hospital Foundation Trust ve East Anglia Üniversitesi’nden araştırmacılar, yaptıkları çalışma sonucunda corona virüsünden ölenlerin büyük bölümünde D vitamini eksikliği olabileceğini, bu nedenle ölümlerin Avrupa’da çok daha fazla olabileceğine işaret ettiler. Özellikle tüm dünyada son 20 yılda yüksel gökdelenler yapılması, güneşlenecek alanların azalması, insanların çevreye saygıyı yanlış anlaması gibi sorunlar ve ekonomik sebeplere bağlı nedenlerden dolayı güneşten almaları gereken D vitamini alamadıkları biliniyor.

Bu özellikle güneşin az olduğu ülkelerde çok daha büyük bir problem. Güneşe daha az maruz kalan veya doğru güneşlenmeyen kimselerde D vitamini eksikliği çok daha fazla bulunabiliyor. Özellikle de güneş kremleri gibi kremlerin insan vücudunda D vitaminini direkt olarak alımı cilt yüzeyinde engelleyebileceği gerçeği bulunuyor.D Vitamini, COVID-19’a Bağlı Ölümlerin Ana Sebebi Olabilir!

Sürekli olarak az bir zaman bile D vitamini kapsülleri kullanılması vücuda ciddi zarar verebilir. D vitamini seviyenizi test ettirmeden asla D vitamini kapsülleri kullanmayın.

Uzmanlar sonuca ulaştı

Queen Elizabeth Hospital Foundation Trust ve East Anglia Üniversitesi’nden araştırmacılar, D vitamini azlığı yaşayan insanların daha fazla corona virüse bağlı ölümlerle karşı karşıya kalabileceklerini buldular. Araştırma bugün için %100 doğrulanmış olmasa bile yapılan ilk çalışmalar ve araştırma bulgularına göre D vitamini azlığı sorununa sahip kimselerin corona virüsüne yakalanması durumunda diğer D vitamini yeterli düzeyde olan insanlara göre ölüm oranları çok daha yüksek düzeyde.

Uzmanların bu konuda yaptıkları çalışmaların gelecek dönemde devam edeceği, özellikle corona virüsüne bağlı ölümlerde 30’lu yaşlarda ve 10’lu yaşlarda herhangi bir bilinen sağlık problemi olmayan insanların ölmesinin nedeni daha net ortaya çıkarılacak.D Vitamini, COVID-19’a Bağlı Ölümlerin Ana Sebebi Olabilir!

Araştırmacılar, bugün için yaptıkları çalışmalarda kesin nedeni henüz bulamıyor olsalar bile zaman zaman vitamin, zaman zaman ise gelişime ve tüketime bağlı nedenlerden dolayı hiçbir sebep yokken corona virüsünden dolayı ölümlerin meydana gelebilecek olduğuna değiniyorlar.

Kesin olarak bilinmemekle beraber gelecek haftalarda ABD’nin merkez üssü olduğu pandeminin etkisini azaltması, bu sebeple tüm dünyada yeniden eski döneme dönüşün ilk adımlarının atılması bekleniyor.

*Corona virüsüne karşı multivitamin kapsülleri etkisizdir. Bu kapsülleri evde tek başınıza hiçbir test yaptırmadan kullanmak sadece size zarar verir.