İnsanlık tarihi boyunca hep cezalandırıldı. İnsanlar ceza aldıklarında bir suçu tekrar işlememeleri için ceza aldıkları konusunda uyarıldı. Yüzyıllar içerisinde ceza yöntemleri değişti ancak bundan yüzyıllar önce yöneticiler verdikleri cezalar ile adlarından söz ettirdiler. Sadece yöneticiler değil, bölgede daha fazla ağırlığı olan bir isim bile insanlara ceza verebiliyordu ve adalet kavramı yüzyıllar önce yoktu. Dünyada iletişim yoktu, savaşlar bile bittikten sonra öğreniliyordu. Bir insan acımasızca öldürüldüğünde bölgede 200 insan yaşıyorsa hepsi suçlu olabilirdi ama bunu bulmak kamera sistemi olmadığı için sadece etrafta gören birileri varsa mümkündü veya iftira atılarak bir kişinin acımasız işkencelere maruz kalması mümkündü.

O dönemlerden bugünlere kadar gelen bazı işkence aletleri var ama bunlar artık çoğunluklu neredeyse hiç kullanılmıyor.

Heretic Çatalı

Canınızı Acıtacak Tarihin En Acımasız 5 İşkence Aleti!

Cihaz, göğüs kemiği ile boğaz arasına çenenin hemen altına yerleştirilir ve kurbanın hareket etmesi halinde ölümcül olabilecek bir kanamaya sebep olabilirdi. Bu cezayı alan kişi günlerde zorla uyanık kalmak zorunda kalırdı ve bir süre sonra başı kendiliğinden devrileceği için göğsünde ve boğazında çatalın sivri 2 ucu nedeniyle büyük acılar hissederek hemen uykusundan uyanırdı, bazen ise bitkin düşenlerin bu acıdan bayıldıkları ve enfeksiyona bağlı nedenler ile öldükleri olurdu. Bugün olsa insan haklarının ihlalinden en ağır cezalar ile yargılanacak olan bu cezayı veren kişiler hiçbir ceza almadan öldüler.

Scold’s

Canınızı Acıtacak Tarihin En Acımasız 5 İşkence Aleti!

Genellikle cadı olduğundan veya bu tür faaliyetler gösterdiğinden şüphe duyulan kadınların konuşmasını engellemek için üretilen bu işkence aleti sadece kadınlara takılırdı.

Canınızı Acıtacak Tarihin En Acımasız 5 İşkence Aleti!

Eski çağlarda el ve ayak parmaklarını ezmek ve tırnak yataklarına acı vererek zaman zaman parmakların kırılmasını sağlayacak güçte baskı uygulanan bir aletti. Bazı farklı modelleri olduğu ve sivri uçları olan modellerinin bulunduğu iddia ediliyor ve sivri uçların tırnağın delinmesine bağlı olarak daha büyük acı verdiği için daha fazla tercih edilebildiği iddia ediliyor.

Timsah Makası

Canınızı Acıtacak Tarihin En Acımasız 5 İşkence Aleti!

Daha çok kralı öldürmeye teşebbüs eden veya krala küfür eden erkekler için uygulanan çok acımasız bir işkence aleti. Kralı öldürmeye teşebbüs eden erkeklerin penisi ereksiyon haline getirilir ve ereksiyon haline gelen penise timsah makası adı verilen demirden üretilmiş keskin binlerce jiletin timsah makası adlı işkence aletinin ağzına döşendiği bir cihazla penisin bu aletle ereksiyon halindeyken kesilmesi (koparılması) sağlanırdı. Ereksiyon halindeki penisi kopan kurban hem çok sıcak olan bu aletin sıcaklığından yanar, hem penisin ereksiyon halinde kopmasına bağlı çok fazla acı çeker ve kısa süre içerisinde genellikle ölürdü. Bu aletin sadece erkeklerde uygulandığı bilinir.

Anguish’in Armutları

Canınızı Acıtacak Tarihin En Acımasız 5 İşkence Aleti!

Anguish’in Armutları adı verilen bu işkence aleti eşcinseller, yalancılar ve kürtaj yaptıran kadınlar üzerinde uygulanırdı. Eşcinsel erkekler için anüs (makat) bölgesine sokulan bu alet çevirildikçe 4 yaprağı açılırdı ve boyutlarından dolayı çok büyük acı verir, kurbanın içerisine uzun süre tutulurdu. Yalancılar için ağza sokularak açılmaya başlanan alet kürtaj yaptıran kadınlar için ise vajinaya sokularak açılırdı ve kurbanların çok büyük acılar içerisine bağırışları duyulurdu. En çok eşcinseller üzerinde uygulandığı düşünülen bu aletin çok fazla açılması nedeniyle etin yırtılmasına sebep olarak kurtlanmalara ve beraberinde çok ciddi enfeksiyonlara sebep olduğu iddia edilir.