Mobilyadan mutfak eşyalarına kadar her alanda faaliyet gösteren IKEA mağazasına ilk kez gidecek olanlar biraz şaşkınlık yaşayabilir. Bunun sebebi Türkiye’de mevcut mağazalar arasında IKEA mağazalarının dekoru ve sundukları ile belirli kurallara sahip olmasından kaynaklanır.IKEA’ya İlk Kez Gidecek Olanlar İçin Önemli Bilgiler

IKEA mağazalarına gittiğinizde tüm mağazayı gezebilmeniz için özel olarak hazırlanmış dekorasyon ile karşılaşırsınız ve mağazada gezmediğiniz bir yer kalmadığından emin olmak için sizi yönlendiren işaretler yerlerde basılı olarak sizi karşılamaktadır.

Uzun Kuyruklara Hazır Olun

IKEA mağazalarına gittiğinizde özellikle soğuk sandviç için sıraya girmeyi göze alın. Eskisine oranla IKEA mağazalarının Türkiye’de bariz değişimlere gittiği bilinirken, özellikle mağazalarda sıra beklemenin çok normal bir olay olduğunu belirtelim.

Kalemlere Saldıran İnsanlar Görebilirsiniz

Bu maalesef Türkiye’de büyük sorun. IKEA mağazalarında ücretsiz olarak küçük IKEA logolu kalemler ziyaretçilere sunulmaktadır. Ziyaretçiler bu kalemlerden istedikleri kadar alabilirler. Ancak maalesef zaman zaman tüm mağazayı dolaşarak bu kalemleri alma yarışına giren kaba ve saygısız insanlar ile karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda bu insanları uyarmak doğal bir hakkınızdır.

Oklar Yolu Gösterir

IKEA mağazalarında kaybolmak pek mümkün değildir. Yerlerde işaretli olan oklar sayesinde tüm mağazayı ilerleyerek gezebilir ve tüm mobilyaları ve oyuncakları inceleme şansı bulabilirsiniz.

Koltuklara Uzanın Ama Uyumayın

Koltuklar sonuçta denemek için oraya teşhir olarak konmuştur. Ancak koltuklarda uyumayı denemeyin. Diğer insanların koltukları denemesi için saatlerce koltukta uyuklar pozisyonda kalmayın. Böylesi uygun değil.

Araba Alın

IKEA mağazalarına girdiğinizden itibaren mutlaka bir şeyler almak istersiniz. Mutlaka demir arabalardan alın ve bu sayede tekrar giriş bölümüne kadar gitmek zorunda kalmazsınız.

Milyon Tane Soru Sormamaya Özen Gösterin

IKEA çalışanları bir insan ve milyon tane soruyu arka arkaya sorarsanız size yanıt vermekte zorlanabilirler. Sonuçta IKEA çalışanlarının size yardımcı olacağını bildiğiniz için bu soruyu onlara sorarsınız ancak onların birer insan olduğunu ve milyon tane soruya yanıt vermek için zamanlarınıjn olmadığını bilmeniz gerek. Sonuçta sadece siz yoksunuz ve IKEA siz o ürünü satın almasanız iflas etmeyecek.

Teşekkür Edin

Size yardımcı olan IKEA çalışanlarına teşekkür edebilirsiniz. Bunu sadece IKEA mağazalarında değil tüm mağazalarda yapabilirsiniz.
Kategori:

Etiketler:

,