Türkiye’de sadece 2-3 kişide olduğunu bildiğimiz gözlerine dövme yaptıranların sayısı giderek artıyor. Türkiye’de İstanbul’da 1, İzmir’de 2 kişinin gözlerinin içerisinde dövme yaptırdıkları bunların 1 tanesinin kadın, 2’sinin ise erkek olduğunu biliyoruz. En azından bizim bildiğimiz kesin olan bilgi bu. Daha fazla sayıda Türk vatandaşının da gelecekte bir anda gözlerinde dövme olduğunu görürseniz korkmayın.

Avrupa’da ve ABD’de bir akım olmaya başlamasından endişe edilen göz içerisine yapılan dövmeler can yakıcı olabiliyor.

Uzaylı Gibi Görünebilir, Ama Onlar İnsan!

Korkunç Bir Dövme Türü: Göz İçerisine Dövme!

Gözlerine yaptırdıkları bu dövmeler kalıcı ve ömür boyu düzeltilmesi mümkün değil. Dövmenin göz içerisinden lazerle ve farklı bir yöntem ile silinmesi, lens ile kapatılması mümkün değil. Çünkü bu kişiler gözlerinin beyaz bölümleri de dahil tüm bölümlerini dövme ile değiştiriyorlar!

Her Renk Uygun Değil!

Korkunç Bir Dövme Türü: Göz İçerisine Dövme!

Göz içerisine yapılacak olan dövmelerde her renk göze uygulanamıyor. Karışık renkler göz üzerinde tabaka halinde duramayacağı ve belirlenemeyeceği için 2 renk uygulanması tek göze henüz mümkün değil!

Gözünüzü Kaybedebilirsiniz!

Korkunç Bir Dövme Türü: Göz İçerisine Dövme!

Göze yapılacak dövmeyi her dövmeci yapamıyor ve Türkiye’de çok çok sınırlı bir dövmecinin bunu uyguladığı ile ilgili rivayetler var. Göz içerisinde yapılacak dövme sonucunda herhangi bir krem sürülmesi mümkün değil, gözün nemli yapısı dövmenin nemli kalmasını sağlasa da dövme göze yapılırken belirli bir acı duyulduğu, %100 uyuşturulması mümkün olmadığı gibi gözü kaybetme, gözde kanama sorunlarına neden olup şiddetli enfeksiyon, aşırı kaşıntı ve kızarıklığa sebep olabiliyor.

%100 her gözüne dövme yaptıranın karşılaşacakları arasında bulunanlar arasında

  • Gözde acıma
  • Sürekli gözleri kırpma ihtiyacı
  • İlk birkaç hafta gözde kızarıklık, yaşlanma ve göz içerisinde kaşıntı
  • Gözlerin uzun saatler kapaklarının kapalı kalması sonrasında gözünüzü açarken tuhaf bir değişiklik

%100’e yakın sizde de olacaktır. Gözlerinizi kaybetme riski olduğunu ve bunun ölümcül enfeksiyonlara neden olabileceğini bilerek bu tehlikeli işlemden sadece dikkat çekmek uğruna uzak durmanızı öneriyoruz, söylemesi bizden kendi gözünüz ile ilgili kararı vermek sizden 🙂
Kategori: