Bundan tam 10 yıl önce hayatımıza giren Bitcoin bize o zamanlar pek fazla başarılı olabileceği izlenimi vermemişti. 8 milyarlık dünya nüfusunun büyük bölümü Bitcoin hakkında bilgi sahibi değildi ve bugünde aynen bu durum devam etmekte. 2008 yılında ortaya çıkan ve Satoshi Nakamoto isimli takma ad kullanan bir kişi tarafından üretildiği iddia edilen Bitcoin hakkında merak edilenler anlatmakla bitmez.

İçeriğe geçmeden önce BTC satın almak isterseniz, En Güvenilir Bitcoin Siteleri içeriğimize mutlaka göz atmanızı öneririz.

Bitcoin nedir?

Bitcoin Hakkında Merak Edilenler Neler?

Bitcoin bir kripto para birimidir. Kripto para birimlerini tanımadan Bitcoin nedir? Sorusunu anlayabilmek mümkün değildir. Kripto para birimi demek devletler tarafından üretilmemiş, herhangi bir merkez bankası ve devlet yetkilisi tarafından kontrol edilmesi mümkün olmayan, sadece dijital ortamda olup fiziksel dünyada bulunmayan bir sanal para birimidir. Ancak bu sanal para birimi çok değerlidir ve maddi bir karşılığı ilk günden itibaren başlamıştır.

Kripto para birimi olan Bitcoin ise ilk çıkan ve ”kripto para” sözcüğünü yaratan kripto para olarak tarihe geçmiştir.

Bitcoin’in değeri 1 dolardan başlayıp sonsuz bir değere kadar yükselebilir ve kripto para borsalarından veya satıcılardan alınması mümkündür.

Bitcoin güvenli mi?

Bitcoin Hakkında Merak Edilenler Neler?

Bitcoin internet üzerinden kontrol edilecek bir para birimidir. Asıl amacı zaten güvenli olması ve gizli olmasındadır. Bitcoin’in güvenli olup olmadığını anlaşılabilecek hale getirmek için şunu söylemek mümkündür: ”Bitcoin’e devlet bile el koyamaz, istihbarat kurumları bile bir kişinin Bitcoin sahibi olduğunu bilemez” böyle olunca siz söylemediğiniz sürece kimse sizin elinizde veya mevduatlarınızda Bitcoin sahibi olduğunu bilemeyeceği için ve şifreli (kripto) para birimi olduğu için güvenlidir. Ama burada dikkatli olunması gereken konu kimseye Bitcoin sahibi olduğunuzdan bahsetememekten geçer.

Bitcoin alırken ve aldıktan sonra nelere dikkat edilmeli?

Bitcoin Hakkında Merak Edilenler Neler?

  • Güvenilir kripto para borsası seçmek
  • Kimseye kripto para birimi sahibi olduğunuzu söylememek
  • Kripto para birimi borsası şifrenizi iyi belirlemek
  • Bilgisayar veya kağıt üzerinde kripto para borsası şifresi ve benzer bilgileri saklamamak
  • Güvenilir olmayan tarayıcı ve cep telefonları üzerinden borsaya giriş yapmamak

Alınması gereken en önemli güvenlik önlemleridir. Siz gidip başkasına kripto para sahibi olduğununuzu ve bunun milyonlarca dolarlık hesapta olduğunu söylerseniz potansiyel hedefte olursunuz.

itcoin balon mu?

Bitcoin Hakkında Merak Edilenler Neler?

Bitcoin balon mu, değil mi? Tartışmaları çok sık tartışılır. Bitcoin eğer balon olsaydı 10 yılın biraz daha üzerinde yaşa sahip bir kripto para bu kadar fazla ilgi çekip, bu kadar fazla insana para kazandırabilir miydi?

Bitcoin balon değildir ancak değeri sürekli değiştiği için mecburen bazılarına kayıp yaşatır, bazılarına da kazanç…

Kategori: