Dünyanın en zor, en sevilmeyen işlerinden bir tanesi belki de çamaşır katlamak, onları düzgün ve bozulmayacak şekilde katlamaktır. İnsanlar tarihlerinde her zaman bu kadar lüks ve modern değildi. Lüks içerisinde yaşam son 20 yıldır özellikle büyük bir güçle artıyor, daha kolay günlük yaşam için daha kolay icatlar çıkıyor.Müjdeler Olsun: Yakında Çamaşır Katlama Makineleri Satışa Sunulabilir!

Son yıllarda insanların çamaşır kurutma makinelerine sahip oldukları biliniyor olsa da, özellikle çamaşırları katlamak için bir makine sahibi olmadıkları biliniyor. Laundroid ve FoldiMate markaları ise çamaşırları düzgün bir şekilde katlayacak robot makineler yapmak konusunda yeni adımlar attılar ve yakın gelecekte çamaşırları siz değil, bu robotlar sizin yerinize katlamaya – hem de sizden çok daha hızlı ve düzgün düzenli bir stilde – başlayabilirler.

Laundroid ve FoldiMate Nasıl Çalışıyor?

Laundroid 30 kadar kıyafeti analiz edebiliyor, onları katlayabiliyor ve 4 çekmecesine yerleştirebiliyor. Bu sayede sizde oradan alıp direkt giysilerinizi kendi çekmecelerinize veya dolaplarına yerleştirebiliyorsunuz. Robot bunları yaparken analiz özelliği sayesinde kıyafetlerin katlamaya uygun kurulukta olup olmadığı gibi durumları da analiz ederek en optimum katlama kuralları konusuna son derece uyumlu davranıyor.

Yapay zekalı robotun pantolon, tişört veya gömlek mi olduğu konusunda kıyafeti algıladığı, bu sayede en optimum katlama konusuna aynı zamanda doğru bildiği belirtiliyor.

Plaj havlusu ve bebek kıyafetleri boyutları dışında tüm kıyafetleri katlayabilecek olan bu makinelerin 800 dolar ila 16.000 dolar arasında fiyata sahip olacağı, yakın gelecekte testlerin ardından satışa sunulması bekleniyor.
Kategori: