İnsanların her gün belirli oranda yemek yemesi ve içecek tüketmesi gerek. Bununla birlikte zaman zaman insanlar ilaçlara, zaman zaman ise ekstra vitamin ve diğer takviyelere ihtiyaç duyarlar. Dünya geliştikçe daha fazla sayıda insanın daha fazla sayıda gıda, takviye ve ilave ihtiyacı olurken, tüm bunlar temiz su sayesinde üretiliyor. Bugün bu yazıyı okuduğunuz bilgisayar üretiminde bile temiz su kullanılması şart.

Ancak su sadece tek yaşama kaynağımız değil. Yemek olmasın, sadece su olsun demek mümkün değil. Su içerisinde vitamin ve protein gibi değerler barındırmayan sadece içecek olarak tüketilebilecek bir ürün.

Su olmazsa yaşam olmaz. Ancak su olur gıda olmazsa yine yaşam olmaz. Eğer birkaç gün gıda tüketmezseniz bu durumda çok ciddi sorunlar baş gösterir ve bu sorunları gideremeyebilirsiniz. Ancak su içerek bir yaşamı idame ettirmek asla mümkün değildir.

Su İçmek Gıdanın, Gıda Tüketmek Su İçmenin Yerini TutmazSadece Su İle Yaşamak Mümkün Mü?

Gıda tüketimi sayesinde belirli oranda su ihtiyacınızı alırsınız. Yani hiç su tüketmeseniz bile uzunca süreler sulu gıdalar tükettiğiniz sürece vücudunuzda çok büyük problemler yaşanmaz. Ancak sadece su içer ve gıda tüketmezseniz bu gıdanın yerini tutmaz ve bu durumdan dolayı çok ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Gıda tüketimi yapıyorsunuz diye suya veya farklı su bazlı bir içeceğe ihtiyacınız olmadığı iddiası da doğru değildir. Çünkü gıdaların içerisinde bulunan su oranı ne kadar fazla olursa olsun midenizde emilim sırasında zaten bu gıdalar pişmesinden dolayı su kaybına uğrayacağı için yeterli emilime izin vermeyecektir.

Gıda tüketiminin yerini su içmek alamazken, su içmenin yerini gıda tüketmek asla hiçbir zaman için alamaz, alamayacak. Bunun sebeplerinden bir tanesi her ikisinin yerinin çok ayrı olması ve insanların biyolojik olarak vücutlarının su ve gıdaya ayrı ayrı ihtiyaç duyuyor olmasından kaynaklanıyor.
Etiketler:

,