Sağlık Bakanı Gece 03.43’te Paylaştı: Çok Fazla Normalleşmişsiniz!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün Moda sahilinde binlerce insanın bir arada parti vererek eğlenmesi ve maske, mesafe, temizlik kurallarına uymaması üzerine gece saatler 03.43’ü gösterirken tweet paylaştı.

Türkiye bugün bir kez daha üzücü görüntülerle karşı karşıya kaldı. İzmir Alsancak başta olmak üzere İstanbul Moda sahili ve Caddebostan bölgesinde binlerce, hatta onbinlerce insan bir arada eğlenmeye başladı ve herhangi bir mesafe, maske ve temizlik kurallarına asla uymadılar.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise gece saatlerde bakanlığa ve İçişleri Bakanlığı ile diğer yetkililerle paylaşılan videoların ardından açıklama yapmak zorunda kaldı. Vatandaşlar derhal yasak getirilmesini isterken, Koca herhangi bir yasak olup olmayacağından ise söz etmedi.

Koca,  “Son vakanın tedavi edildiği, salgınla mücadelenin geride risk kalmayacak şekilde başarıya ulaştığı haberini alan vatandaşlarımız kutlamalara başladı. Bu habere daha var. Çok fazla normalleşmeyelim. MASKE + MESAFE KURALINA MODA OLARAK UYALIM.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Erdoğan: Ukrayna İle Ticaret Hacmimizi Arttıracağız

Erdoğan: Maske, Mesafe Ve Temizlikle Hızla Normale Dönüyoruz

Seçeceğiniz Görsellere Göre Siz Hangi Ülkede Yaşamalısınız?

Almanya’dan Net Açıklama: Geri Getirmeyeceğiz