Almanya’dan Net Açıklama: Geri Getirmeyeceğiz

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Türkiye’ye uçuşların yeniden başlatılması için Ankara ile Berlin hattı arasında görüşmelere devam edildiğini açıkladı.

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Türkiye’ye uçuşların henüz açılmadığını ve bir süredir Ankara ile Berlin hattı arasında bu durumun konuşulduğunu açıkladı. Tatilcilerin, Almanya dışında corona virüsüne yakalanması durumunda Almanya’nın diğer ülkelere uçak göndermeyecek oldukları, ancak konsoloslukların gerekli yardımı yapacağını açıklayan Maas, “Almanya vatandaşları farklı bir ülkeden kurtarılmak için devletin uçak göndermesini beklememeli” dedi.

Bu konuda net olan Alman hükümetinin özellikle tatile gidecek Alman vatandaşlarına da bu yönde uyarılarda bulunduğu ve bu sene Alman vatandaşlarının büyük kısmının tatile gitmeyi düşünmediği iddia edilmişti.

Alman vatandaşlarının büyük bölümünün tatil için yakın Avrupa ülkelerini tercih etmeleri, uzak ülkeleri ise tercih etmeyecekleri düşünülüyor. Almanya’nın gelecek haftalarda bazı farklı ülkelere de uçuşları açması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sağlık Bakanı Gece 03.43’te Paylaştı: Çok Fazla Normalleşmişsiniz!

Sağlık Bakanı Gece 03.43’te Paylaştı: Çok Fazla Normalleşmişsiniz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul’un Su Sorunu Var

Erdoğan: Kısıtlamaların Bir Kısmı Kaldırıldı