Apple’ın son nesil Watch 5 serisini tanıttığı akıllı saatler hayatımıza özellikle Apple ile girdi. Cupertinolu teknoloji şirketi Apple bugüne kadar dünyada akıllı saatlerin satışlarında en fazla rekor kıran şirket oldu ve belki de giyilebilir teknoloji Apple sayesinde bu kadar ilerleyebildi desek yalan olmaz. Apple, teknoloji devi olarak akıllı saatleri üretmeye başladığında önce 2-3-4 serisi diye gitti ancak şirketin yeni 5. nesil saati herkesin beğenisini kazandı.

Bir saate göre uygun fiyata sahip olan Watch 5 serisi 3.099 TL’den başlamış olan seri fiyatı ile kullanıcılarını beklerken, bir yandan ise akıllı saatlerin artık sosyo ekonomik durumun normalin biraz üzerinde olan tüm genç ve orta yaş grubunun hatta yaşlı grubun bile ilgisini çektiği biliniyor.

Akıllı saatler hayatımızda neleri değiştirdi?

Apple Watch 5 gibi akıllı saatler sayesinde kalp EKG’si çekmek bile mümkün. Sağlıkta büyük bir devrim yapan Apple bu sayede kalp krizi sorunu yaşama riskini önceden bilemiyor ancak kalp krizine yakın olan veya kriz geçiren, kalbinde sorun olan hastanın öncesinde bu sorunlarını bilebiliyor. Kalp krizi öncesinde cihaz bilgi veriyor ve kullanıcının derhal hastaneye gitmesini önerebiliyor, hatta bu sayede yardım bile çağırabiliyor. Türkiye’de Apple Watch 5 modellerine gelecek aylarda gelmesi mümkün olan bu özellik ABD’de çalışıyor.

Akıllı saatler hayatımızda neleri değiştirdi?

Apple Watch modellerinde yer alan alarm ile bundan sonra alt komşuyu, üst komşuyu uyamdırmadan sadece titreşim desteği ile sabahları uyanabilmek mümkün. Eğer uyanmakta zorlanıyorsanız kolunuza takacağınız bu marka akıllı saatler hayatınızı kurtarmakla kalmayarak, işe geç kalma veya okula geç kalma sorunlarınızı engelleyebilecek kadar geliştirilmiş titreşim motoruna sahip olan cihazlar.

Akıllı saatler hayatımızda neleri değiştirdi?

 

Apple Watch modellerinde yer alan yeni gelişmiş teknolojiler sayesinde cihazın aktif olarak hava durumu özelliğinden faydalanabilir, arama ve mesaj gönderebilirsiniz. Bu cihazlar konuşmak, mesaj almak ve göndermek, pusula gibi özelliklere sahipler ve bu sayede hayatı oldukça fazla kolaylaştırabiliyorlar. Ancak bu cihazları satın almadan önce telefonunuzun Apple Watch 5 modeli ile uyumlu olup olmadığı veya farklı marka ve farklı markalara ait modellerin cep telefonunuz ile uyumlu olup olmadığını iyi öğrenin.
Kategori: