Sürekli olarak zaman zaman makinelerimiz yeterli deterjan eklenmezse çamaşırların kötü kokulu ve temizlenmemiş şekilde çıkmasına sebep olabilir. Ancak milyonlarca insan artık bu sorunu çok daha az yaşamaya başladı. Bunun sebebi olarak ise çamaşırların aslında artık makinelerde yıkanırken deterjan gözleri adı verilen deterjan ekleme bölümüne yumuşatıcı adı verilen sıvıları eklemeleri ile çamaşırlar çok daha yumuşak ve eskiye oranla renkleri solmamış, çok güzel kokulu olarak çıkmaya başladılar.Çamaşırları Yıkadıktan Sonra Neden Sert Oluyor?

Bugün artık milyonlarca insan daha dayanıklı, organik kumaşları tercih ederken, bir kısmı ise teknolojik gelişmeler doğrultusunda daha farklı ve daha iyi seçenekler aramaya devam ediyorlar ve doğal yumuşatıcıları kullanmak istiyorlar.

Çamaşır Yumuşatıcılar Kullanılmalı

Çamaşırlar su ile etkileşime girdiğinde sertleşirler. Ancak penye olarak isimlendirilen tişörtler ise suyla etkileşim içerisine girdiklerinde tam tersi yumuşarlar ve daha yumuşak hale gelirler. Ancak kuruduktan hemen sonra çok daha sert bir hale geldiklerini görebilmek mümkündür. Bunu engellemek için çamaşırlar elde veya çamaşırhanede yıkansa bile çamaşır yumuşatıcılarının kaliteli olanları kullanılarak bu sertlik olarak adlandırılan çamaşır yumuşaklığı arttırılabilir ve tek bir çözüm sayesinde engellenebilir.

Çamaşırların su ile temas ettiğinde en büyük sorun olan bu sertlik sorununun tam olarak neden kaynaklandığı bilinmezken, suyun matlaştırıcı etkisinin de özellikle bu durum üzerinde etkisi olduğu tahmin ediliyor. Özellikle PH değeri nedeniyle suyun çamaşırlar üzerinde bu tür bir etki yarattığına inanılıyor.
Kategori: