Eşcinsel olmanın zorluklarına geçmeden hemen önce eşcinselliğin temeline ve geçmişine biraz bakalım istiyoruz. Bugün bir çocuğumuz olduğunda kendisinin eşcinsel olmayacağının garantisi bize resmi bir belge ile verilemez, bugün aramızda dolaşan ve kendisini heteroseksüel olarak gösteren milyonlarca insan aslında kapalı kapılar ardında eşcinsel kimliklerini ortaya çıkarıyorlar ve genelde eşcinsellere karşı aşırı tepki gösteren, hareket eden ve nefret suçu işleyen erkek ve kadınlarında eşcinsel oldukları daha sonradan ortaya çıkabiliyor ve ifşa olabiliyor.

Eşcinsellik herhangi bir tercih değil, herhangi bir hastalık değil ve normal doğal bir durum. Kimse kimseyi zorla eşcinsel yapamaz, televizyon dizisinden veya herhangi bir iş arkadaşından etkilenerek kimse eşcinsel olmaz.

Tüm dünyada ne kadar gerici ülkeler olsa da Türkiye’de kasıtlı olarak bazı kimseler tarafından Türk halkına bu konuda yanlış bilgiler verilerek Türk halkının bu konuda ‘cahil’ kalması isteniyor ve eşcinsellere karşı nefret suçu işlenmesi bazılarının salyalarını akıtıyor.

‘Evlendirelim Düzelir!’ Zihniyeti!

Türkiye’de Eşcinsel Olmanın 5 Madde İle Zorlukları!

Eşcinsel bir insanın karşı cins insanla evlendirilmeye zorlanması onun haklarının gasp edilmesi ve özgürlüğünün zorla elinden alınması demektir ve bu Türkiye Cumhuriyeti yasalarınca suçtur! Eşcinsel birisini karşı cinsten 100 milyon insanla da ikna etmeye çalışsanız bir fayda sağlamaz, dünyada kendisine hiçbir eş bulamasa da karşı cinse aşıl olması pek olası değildir. Eğer biseksüel değilse bu mümkün değildir!

Ses Tonuyla, Giyimiyle Dalga Geçilmesi!

Türkiye’de Eşcinsel Olmanın 5 Madde İle Zorlukları!

LGBT insanları aşağılamaya çalışanlar en çok hepsini olmasa da kıyafet ve ses tonu ile dalga geçmeye ve onları aşağılamaya çalışırlar ve eşcinseller Türkiye’de bu durumla çok sık karşı karşıya kalıyorlar.

Aslında Türkiye’de Anayasa var ve Anayasa’da din, dil, ırk, cinsiyet ve benzer ayrımcılıkların yapılmasını yasaklıyor ve bunların cezalandırılmasını gerektiriyor ancak bu madde neredeyse hiç uygulanmıyor. En azından vatandaşlar için uygulanmıyor.

”Top, Nonoş, İbne, Erkek Gibi” İfadelerine Maruz Kalmak!

Türkiye’de Eşcinsel Olmanın 5 Madde İle Zorlukları!

Eşcinseller için ‘nonoş, ibne, top, erkek gibi, erkek fatma’ sözleri geçmişe göre daha fazla kullanılıyor. Birisini sakin, sessiz gördüler mi bazı medeniyetten nasibini almamış insanlar eşcinselleri bu sözler ile aşağılamaya çalışıyor ve onların canını nasıl yakabileceklerinden çok aslında bunu yapmak istemeseler bile arkadaş çevresinde daha fazla adının geçmesi için bunu yapmaya kendilerini mecbur hissediyorlar.

‘Tedavi Ol’ Baskısı

Türkiye’de Eşcinsel Olmanın 5 Madde İle Zorlukları!

Eşcinsellik bir hastalık, sağlık sorunu veya psikolojik bir sorun değildir! Eşcinselliğin herhangi bir şekilde ne psikolojik, ne tıbbi açıdan hiçbir şekilde tedavi edilmesine gerek yoktur edilemezde. Eşcinsellik bir sağlık sorunu olmadığı gibi dünyada hiçbir kimse eşcinsel olduğu için bu tür bir baskı altında bırakılmamalı ve tedavi edilme baskısında bulunanlar yasal mercilere şikayet edilmeli.

Bonus: Eşcinseller değil, kötü insanlar tehlikeli

Eşcinsellerden bugüne kadar kimseye özellikle bir zarar gelmemiştir. Dünyada herkes cinsel olarak istediği ile birlikte olabilir ve 18 yaşını geçtiği sürece kimse kimsenin tercihine karışamaz. Yasalarımızda eşcinsel olduğu için aşağılanmaya çalışılan bireylerin hakları mevcuttur ancak bu hakların pek fazla kullanılamadığı bilinmektedir. Avrupa, ABD ve bazı gelişmeye devam eden ülkelerde ise devletler eşcinsel vatandaşlarının haklarını üst düzeyde korumaktadır ve sürekli nefrete ve homofobiye karşı yürüyüşler ve çağrılar düzenlenmektedir.
Kategori: