Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün kabine toplantısının ardından aldıkları önemli sosyal kararları açıklandı. Erdoğan, Türkiye’nin tüm dünyada etkisini uzunca bir süreden beridir sürdürmeye devam ettiği corona virüsü salgınına karşı başarılı bir süreç yürüttüğünü, hükümetinin ve kendisinin bu konuda son 3 aydır sürekli bu konu ile ilgili adımlar atmaya devam ettiğini açıkladı.

Türkiye’nin aydınlık geleceğe sahip olduğunu ve daha fazla başarılar elde ederek, daha aydınlık geleceğe hızlı adımlarla ilerleyeceğine değinen Erdoğan “Adnan Menderes ve geçmişte kalan demokrasi sorunları artık yok” ifadelerini kullandı.

1 Haziran’da Yasaklar Tamamen Olmasa Da Kalkacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Haziran’dan itibaren spor salonlarının gece saat 24.00’a kadar açık kalacak olduğunu, aynı zamanda restoran, kafe gibi yerlerin 22.00’a kadar açık kalacak olduğunu açıkladı. Vatandaşların gerekli tüm önlemleri almaya devam etmesi, maske ve eldiven gibi korunma araçlarını takması konusunda uyaran Erdoğan, “Vatandaşlarımız gereken tüm önlemleri almaya devam etmelidir” dedi.

Uçakların 4-14 Haziran arasında açılacağı Türkiye’de, 1 Haziran itibariyle 81 ilde seyahat yasakları kaldırılırken, vatandaşlar istedikleri şehre gidebilecek. Uçak seferleri ve otobüs seferleri 1 Haziran tarihinde başlayacak.
Kategori: