Danimarka’nın özellikle en fazla ziyaret edilmek istenen yerleri arasında yerini alan Faroe Adaları son dönemde daha fazla sayıda insanın güvenli olarak görmesinden dolayı ziyaret etmek istediği yerler arasında yer alıyor. Bu adanın özellikle corona virüsüne karşı daha güvenli olduğu düşüncesinde olan binlerce insan bir süre sonra bu bölgeye ziyaret düzenlemek isterken, aynı zamanda çok sayıda insan ise Danimarka’nın daha güvenli olduğu düşüncesi ile ülkenin her bir karış toprağını ziyaret etmek istediğinden söz ediyor.

Danimarka’nın Faroe Adaları Hakkında Şaşırtıcı Gerçekler

Faroe Adaları’nı Ziyaret Etmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Faroe Adaları ile ilgili bazı bilgileri edinerek giderseniz daha fazla bilgi sahibi olmuş olur ve oradayken bilemeyeceğiniz bilgileri öğrenmiş olabilirsiniz.

Çatılar Çimden Oluşmaktadır

Faroe Adaları’nda yer alan evlerin çatılarının neredeyse tamamı gerçek veya suni çimden oluşmaktadır. Bunun sebebi olarak 300 gün boyunca aşırı yağış alan bölgedeki evlerin çatılarını korumaktır.

Yerli Ağaç Yoktur

Faroe Adaları’nda ağaç sayısı oldukça fazla olsa bile bunlar dışarıdan farklı ülkelerden getirilmiş olan ağaçlardır Adada yetişmiş olan yerli herhangi bir ağaç bulunmamaktadır.

Faroe Adaları 11 Gün Bağımsız Olmuştur

Faroe Adaları’nın tarihte sadece 1 kez Danimarka veya farklı bir ülkeye bağlı olmadığı bilinmektedir. Bu özgürlük sadece 11 gün sürmüştür.

2 Fast Food Restoranı Var

Adada sadece 2 fast food restoranı bulunmaktadır.

Cezaevine Gerek Bile Yok

Faroe Adaları’nda suç neredeyse hiç olmaz. Bu nedenle 12 takım adadan oluşan Faroe Adaları’nda 12 hücreli bir cezaevi bulunmaktadır ancak bu bile fazla gelmektedir. Güvenlik konusunda son derece güvenli olan adanın özellikle de çok sayıda insanın yaşamadığı, 48 bin kadar nüfusu dolayısı ile bu kadar huzurlu olduğu tahmin edilmektedir.

Sadece 3 Trafik Işığı Vardır

Adada sadece 3 trafik ışığı olduğu bilinmektedir. O kadar sakin, o kadar huzurludur ki kargaşa yok, trafik sorunu gibi sorunlar yoktur. Bu sebeple Faroe Adaları’nda yaşayan çok sayıda insanın yürüyerek veya farklı küçük araçlar ile seyahat ettikleri, dışarıya yapılacak seyahatlarda ise deniz veya hava yolunu tercih ettikleri bilinmektedir.

Kendi Kendini Yöneten Tek Havaalanı

Faroe Adaları’nda sadece 1 havaalanı bulunmaktadır ve bu havaalanı kendi kendisini yönetmektedir.