Video konferans yoluyla düzenlenecek uzaktan bilim kurulu görüşmesi sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca basına alınan kararlar ile ilgili açıklamalarda bulunacak. Türkiye’de son 2 hafta içerisinde yasakların kaldırılması ve vatandaşların uyarı ile önlemlere uymaması sonucunda vaka sayıları birden 2 kat arttı ve 1.600 seviyelerine yükselerek son dönemin rekorunu kırdı. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklama yapması beklenirken, bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından basına açıklama yapılacak olduğu açıklandı.

Koca’nın neler açıklayacağı toplantı sırasında alınacak olan kararlara bağlı iken, aynı zamanda bazı soru işaretlerine yanıt bulunmuş olacak. Uzmanlar, sokağa çıkma yasaklarının kapsamlı bir şekilde uygulanmasına destek verirken, milyonlarca vatandaşın gereksiz yere kalabalık ortamlarda bulunması ve birçok vatandaşın maske, mesafe ve temizlik önerilerine uymamasının toplumda virüsün yoğunluğunu büyük oranda arttırdığından söz edilmekte.

Çok sayıda kişi bu dönemde corona virüsü vakalarının arttığından şikayet ederken, aynı zamanda daha fazla sayıda ölüm vakasının görülme riskinin bugün bilim kurulu toplantısında gündeme geleceği biliniyor.

Bakan Koca, son günlerde corona virüsü vakalarının giderek artması, bazı illerin valileri tarafından çok ciddi uyarıların gelmesi üzerine beklenmedik daha kapsamlı yasakların alınıp alınmayacağını bugün açıklayacak.

Vatandaş Dinlemedi, Vakalar Rekora Koşuyor!

Corona Virüsünü Ne Kadar İyi Tanıyorsun?

Türkiye’nin corona virüsü vakalarında ilk 10 arasında yer alıyor olması ve giderek daha fazla sayıda insanın virüs vakalarından dolayı ekonomik kayıplar yaşadığı belirtilirken, uyarıların vatandaşlar tarafından dinlenmediği biliniyor.

Uzmanlar bunun 2. dalga olup olmadığı konusunda soru işaretlerine bugün için kesin yanıt vermekten kaçınırken, 2. dalga ile ilgili açıklamaları yapabilecek yetkilinin ise Sağlık Bakanı Fahrettin koca olduğu belirtilmekte.

Ancak görünürde corona virüsü vakalarının giderek büyük bir hızla artış gösterdiği şu son günlerde çok ciddi bir artıştan söz edildiği hesaba katılırsa ve 2 kat daha fazla artış olduğu hesaba katılırsa vakaların çok daha fazla arttığını ve 2. dalganın gelmiş olabileceği veya çok kısa süre içerisinde eğer böyle devam ederse geleceğini tahmin etmek pek de zor olmasa gerek. Corona virüsü vakalarının giderek daha fazla artmasından sonra bugün 19.00’dan sonra yapılacak açıklamaların gündemin belirleyici unsuru olacağı ve bakanlığın bu konuda nasıl adım atacağına bağlı olarak vakaların
Kategori: