Dünyada milyonlarca suçlu insan var. Daha önce hakkında 100’den daha fazla suç kaydı olmasına rağmen bugün Türkiye’de aramızda gezen binlerce insan olduğu biliniyor. Bu insanların tutuklanmaması hukuk sistemine karşı eleştirilerin haklı olarak artmasına sebep olurken, her geçen gün artan cinayetler, terör olayları ve daha niceleri insanları güvenlik kameralarına yöneltiyor. Güvenlik kameralarının gerçekten güvenliği sağladığı biliniyor olsa da, kesin olarak güvenlik kameralarına güvenmek pek doğru bir karar olmayabilir.

Güvenlik kameraları ile ilgili mutlaka dikkat edilmesi gereken bazı gerçekler bulunmaktadır. Bu gerçeklere dikkat edilmezse sonucu kötü olabilir.

Mutlaka İyi Marka AlınGüvenlik Kameraları Sizi Tehlikeye ATABİLİR!

Bir güvenlik kamerası alacaksanız en iyi marka güvenlik kameraları arasında olmasına dikkat edin. Ucuz olduğu için düşük fiyatlı bir güvenlik kamerası alırsanız tam gerekli olduğu zamanlar çalışmayabileceği gibi sizi hackerlar ve ilgili markanın yetkilileri sürekli sizin haberiniz bile olmadan izleyebilir.

Sesli Özelliği Olsun

Güvenlik kamerasının mutlaka mikrofon ve ses çıkışı desteğine sahip olmasına dikkat edin. Eğer cihaz hem ses çıkışına, hem de girişine sahipse evdekiler ile uzaktan konuşmalar bile yapabilirsiniz. Bir hırsızı gördüğünüzde sesli uyarıda bulunarak onun kaçmasını sağlayabilirsiniz.

Bataryalı Modelleri SeçinGüvenlik Kameraları Sizi Tehlikeye ATABİLİR!

Hırsızlara karşı mutlaka bataryalı olan modelleri seçin. Eğer bataryalı modelleri seçemiyorsanız bu durumda yedek UPS güç kaynağına mutlaka bağlı olsun.

Ters Bakışı Olsun

Tavana asma ve diğer olasılıklara karşı güvenlik kamerasının ters asılma özelliği olmasına dikkat edilmesi önem taşır. Çünkü kamera her zaman aynı yerde kullanılmayabilir ve tavana asıldığında ters çevir özelliği olması gelecekte uzun ömürlü kullanımda çok önemli olabilir.

Sökülemeyecek Modelleri SeçinGüvenlik Kameraları Sizi Tehlikeye ATABİLİR!

Hemen alınıp götürülebilecek kamera modelleri hırsızlar tarafından çalınabilir. Aynı zamanda geniş açılı kamera modellerini tercih etmek oldukça fazla önemlidir. Geniş açılı modeller hem daha fazla görüntü alabilir, hem de olası bir hırsızın kameranın diğer taraftan gelmesi durumunda hemen onu kayda alabilir ve sizin için daha iyi güvenlik sağlar.

360 Derece Dönen, Yukarı Aşağı Dönebilen Modelleri Seçin

Güvenlik kamerası seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Sorusunun en önemli olaylarından bir tanesi kameranın 360 derece yatay ve dikey dönüş özelliğine sahip olmasıdır.