iPhone 11 ve serisini satın almaya değer mi? Bu soru son zamanların Türkiye’de en fazla konuşulan konularından birisi ve kullanıcılar bu yeni modelleri satın alıp almamak konusunda kararsızlar. Kullanıcılar 7.299 TL fiyatla iPhone 11 modelini satın almak veya 10.000 TL üzeri fiyatlarla iPhone 11 Pro serisini almak arasında da kararsız kalmış durumdalar.

iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Max 3 yeni aynı seri modeli olarak tanıtılsa da aralarında bariz bazı farklar var. Mesela iPhone 11 modelinde ekran kalitesi diğer iPhone 11 Pro modellerinden çok daha düşük ve LCD bir ekran kullanılıyor olduğundan herkes için uygun olamayabilir. iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modelinde ise OLED ekran kullanılıyor ve bu OLED ekranlar daha canlı ve daha iyi renkleri kullanıcısına yansıtıyor.

Yeni iPhone 11 Serisi Almaya Değer Mi?

Eğer iPhone 11 serisini alıp almama konusunda kararsız kaldıysanız bu cihaza öncelikle ne kadar ihtiyacınız olduğunu düşünerek işe başlayın. Eğer iPhone X ve diğer sonraki modellerden bir tanesine sahipseniz bu cihaz sizin için hız anlamında pek fark yaratmayabilir ama ekran ve diğer açılardan özellikle sürekli yüzen bir insansanız 4 metre derinlik 30 dakika su ve toz geçirmeyen yapısı sporcular için oldukça iyi. iPhone 11 modelini satın almak istiyor ama elinizde XR modeli varsa bu da biraz düşündürücü. Cihazın çift arka kamerası olması ve gece modu olması artı özelliklerden olsa da eğer fotoğraf çekmeyi seven birisi değilseniz iPhone 11 modeli sizin için herhangi bir ek avantaj sağlayamayabilir.

Cihazda bulunan batarya ve diğer konularda ise bazı soru işaretleri olduğunu söyleyebiliriz. Eğer iPhone 11 modeline X ve diğer üst modellerden geçecekseniz cihaz sizi belki daha fazla üzebilir bile.

Yeni iPhone 11 Serisi Almaya Değer Mi?

iPhone 11 Pro modeli ve iPhone 11 Pro Max modeli için ise cihazın fiyatı sizi üzecektir. Cihazı satın almadan önce test etmeye gerek yok ancak eğer ekran boyutu farkı sizin için çok önemli ise iPhone 11 Pro Max 6.5 ekranı ile büyük sevenler için daha iyi bir cihaz olabilir. Büyük ekran sevmeyen ama kamera ve diğer batarya özellikleri açısından bakılacak olursa iPhone 11 Pro modeli sizin için yeterli olacaktır. Batarya konusunda iPhone 11 Pro Max modeli oldukça iyi olduğu için 5 saat ekstra batarya ömrü sayesinde kullanıcılara oldukça iyi bir cihaz sunduğunu söyleyebiliriz.Yeni iPhone 11 Serisi Almaya Değer Mi?

 

 

iPhone 11 Pro Max serinin üst cihazı olarak fiyatı ile el yakarken özellikleri açısından ise en iyisini sunmakta. iPhone 11 Pro Max hem batarya, hem ekran, hem de kamera ve en iyi hız açısından modeller arasında en tercih edilebilecek model olarak yer alıyor. Cihazın teknolojik anlamda en iyisini ve günümüz standartlarının en iyilerinden olduğu aşikar. Ancak cihazı satın alacak bol fotoğraf ve video çekmeyi sevenler hafıza konusunda iyi düşünerek karar vermeli ve bu cihaz için 64 GB hafızanın yeterli olmayabilecek olduğunu 256 GB ve 512 GB modelinin tercih edilmesinin daha doğru bir tercih olabileceğini unutmamalı.

iPhone 11 ve iPhone 11 Pro modeli arasında kaldıysanız ve ödeme gücü sizi rahatsız etmeyecek ise iPhone 11 Pro modelini tercih etmek hem daha fazla özellik, hem ekran kalitesi ve diğer sebeplerden dolayı sizin için en iyi tercih olabilir.
Kategori: