New York’taki Coney Adası kıyılarında yaşanan olay kısa süre içerisinde sosyal medyada 1.4 milyondan daha fazla insanı etkiledi. Bir grup insan denizden balık tutmayı bekliyordu, bekledikleri oldu ancak bu deniz canlısı balık değildi. Denizden çıkan ‘bilinmeyen’ cisim önce görenleri şaşırttı, sonrasında ise soru işaretlerine sebep oldu.

Paylaşılan görüntülerde deniz canlısından korkan yakın çevredekiler, bunun ne olduğunu anlamadı. Ancak kısa süre içerisinde sosyal medyada yayılan görüntüler uzmanlara soruldu ve aslında tutulan ‘bilinmeyen’ garip deniz canlısının bilinen bir deniz canlısı türü olduğu, sadece çok nadir görüldüğü ve insanların büyük kısmı tarafından bilinmediği için bu kadar endişe ve korkuya sebep olduğu ifade edildi.

@natalie1526n#whatisthat #wtf #fyp #animal #ocean #nyc #atlanticocean #coneyisland #fishing

♬ Apocalyptic ASMR – kiyohshi

Clearnose Skate isimli deniz canlısı çıktı!

Uzmanlar bu ‘bilinmeyen’ garip deniz canlısının kıkırdaklı bir tür olduğunu ve görüntüsünün ilginç olmasına rağmen bilinen bir tür deniz canlısı olduğunu açıkladı. Deniz canlısının adının clearnose skate olduğunu açıklayan İngiliz uzmanlar, burunlarının yan tarafında yer alan beneklerden bu canlıların kısa bir sürede tanınabilecek olduğunu ve herhangi bir öldürücü yönünün genellikle olmadığını açıkladı.

Araştırmacıların bu açıklamalarına rağmen başta sosyal medya olmak üzere birçok farklı platformda, insanlar bu deniz canlısının görsellerini kullanarak ‘denizden canavar çıktı’ gibi dikkat çekici sözlerle paylaşımlar yaptılar.

Kategori: