Kısa bir süre önce yaşanan olayda ABD’nin Kaliforniye Eyaleti körfezine binlerce ‘penis balığı’ adı ile bilinen balık türü vurdu. Penis balığı olarak bilinen bu deniz canlılarının aslında solucan türleri ailesinden geldiği ve herhangi bir şekilde insanlara zararının olmadığı bilinse bile bölge halkı olay karşısında büyük bir şaşkınlık yaşadı.

Hancı kurdu solucanı olarak da bilinen penis balıklarının çok sayıda üreyebildikleri bu sayede binlercesinin deniz tabanında çamur ve kumda yaşamaya devam edebildikleri belirtiliyor. Suyun altında yaşayan bu balıkların su samurları tarafından ve diğer deniz canlıları tarafından yendiği, daha çok Asya ülkelerinde de tüketiminin olduğu biliniyor.Kaliforniya’da Penis Balıkları Sahillere Vurdu

Martılar ve diğer canlılar tarafından tüketilen bu penis balıklarının adının ise 25 santimlik boyutu ile ve şekli ile erkek cinsel organı penise benziyor olmasından dolayı böyle adlandırıldığı biliniyor. Penis balıklarının herhangi bir şekilde sağlığa zararı olmadığı ve içerisindeki sıvı alınarak Güney Kore, Japonya ve Çin’de çok sayıda insan tarafından çiğ bir şekilde pişirilmeden afiyetle tüketildiği bilgisi ise biraz mide bulandırıcı olsa da gerçek.

25 cm boyutundalarKaliforniya’da Penis Balıkları Sahillere Vurdu

Ortalama 25 cm boyutunda ve oldukça kalın olan bu balıkların şiddetli fırtınalar nedeniyle karaya vurmuş olduğu ve bu sebeple bölge halkının da büyük bir şaşkınlık duyduğu açıklandı. ABD’li yetkililer körfez bölgesinin temizlenmesi için anında çalışma başlatırken kısa süre içerisinde konu ile ilgili sosyal medyada binlerce paylaşım yapıldı.

https://www.instagram.com/p/B6GgXqWliX4/