Bazı insanlar kısa sürede ömür boyu birlikte olacağını düşünür ama 1 yıl bile olmadan birbirlerinden hemen soğuduklarından şikayet ederler. Birbirlerine bağlı olmayan çiftler için ne yapılırsa yapılsın araya bir kez soğukluk girdiyse bunun onarılması mümkün olmaz. Çiftler birbirlerine nasıl daha fazla bağlı olabilir? Erkek arkadaşınızın sizden ayrılmasını istemiyorsanız ne yapmalısınız? Veya tam tersi kız arkadaşınızın size daha fazla bağlı olmasını ve sizi daha fazla sevmesini sağlamanın bir yolu yordamı var mıdır? Var, ama size bağlı olarak var. Siz hiç çaba harcamadan bağlılık beklentisinde iseniz büyüler müyüler işe yaramaz, aksine paranızın kaybolmasına sebep olur.

Hep sevgili kalmak mümkün mü? Bir kişi ile tanışıp ömür boyu onunla beraber bir yolda yürümek, bir yatakta yatmak? Size bağlı…

Keyifli zamanlar geçirin

Sevgililer arasındaki bağlılığı arttıran şeyler

Keyifli bir sinema ziyareti bağlılığınızı arttırmakla kalmaz, birbirinize olan sevginizin daha da güçlenmesine ve buna bağlı olarak daha fazla birlikte zaman geçirmiş olmanıza ve beraber zaman geçirmenin sizi daha fazla mutlu ettiğini hissetmenizi de beraberinde getirir. Sevgiliniz ile sürekli keyifli vakit geçirmek sizin için de onun için de daha iyi olur ve birlikte geçirecek olduğunuz her zaman birbirinizi daha iyi tanımanızı da sağlayan en önemli unsurlardan bir tanesidir.

Kısa mesaj yerine arayın

Sevgililer arasındaki bağlılığı arttıran şeyler

Kısa mesaj zaman zaman atılabilir, ancak sevgililer arasında arayarak bir görüşme yapmak daha fazla bağlılık duygusuna pozitif katkı yapar. Belki erkek tarafı için bu her zaman için tercih edilmemesi gereken yol olabilir ama kadın tarafı için aranmak ve ona zaman ayırmak daha fazla bağlılığa katkı sağlar. Erkek tarafı için ise kısa mesajla kendisine hal ve hatır sorulması çoğu erkek için olmasa bile bir kısmı için böyledir.

Kısa mesajla erkek arkadaşınızın nasıl olduğunu, ne yaptığını sorarken ona hal hatır sorarmış gibi değil, onu sevdiğinizi belli edecek olan sıkmayan mesajlar yazmaya ve kısa kısa değil direkt normal yazmaya başlamak bağlılığı arttırır ve ona değer verdiğinizi ve onun için yazmaktan kaçınmadığınızı gösterir.

İki tarafta birbirine aralıklarla hediye almalı

Sevgililer arasındaki bağlılığı arttıran şeyler

Sevgililer arasında zaman zaman hediyeleşme olmalı. Her zaman değil ama aralıklarla bunu yapmak erkek ve kadın arasında bağlılığı arttırabileceği gibi her zaman seveceği hediyelerin tercih edilmesi ve sevgiliye sorulmadan hediye alınması sevginize bir ışık katabilir. Kadınlarda erkeklere hediye almalıdır ve her zaman kadın erkeğe daha ucuz hediye alır diye düşünmeden eşdeğer fiyata sahip veya daha yüksek fiyata sahip olan hediyeler erkeğin sevgilisine bağlanmasında faydalıdır.

Erkek ve kadın arasında sevgili olduktan sonra ”sadece erkek hediye alsın” diye bir şey söz konusu olursa bir süre sonra kendisine hediye gelmeyen erkek doğal olarak üzülebilir ve ilişkiye etkisi büyük oranda kötü olabilir.

Tatile çıkın

Sevgililer arasındaki bağlılığı arttıran şeyler

Yazın sevgiliniz ile yaz tatiline çıkmak erkek ve kadın için en iyisidir. Her zaman için erkeğin tatile götürmesi gerekmez, 1 kez o götürdüyse diğer kez siz erkek arkadaşınızı tatile çıkarın. Daha önce size hiç tatile gitme teklifinde bulunmadıysa ve çekiniyorsa ilk kadın tarafı da erkeği tatile götürebilir ve bunu yaparken ”tek gitmek istemiyorum, beraber gidelim eğleniriz” diyerek söylemek erkeğin gururunun kırılmasını engeller. Sözler her zaman bağlılığı arttırabilir.