Çernobil’de Yangın: Radyasyon Neden Yok Olmuyor?

Nükleer serpintinin merkezi olan Çernobil’de orman yangınlarının etkisi sonucu radyasyon seviyesi 16 kat daha fazla arttı.

Bir süredir Çernobil Nükleer Santrali’nin bulunduğu bölgede yaşanan orman yangınlarının bir eseri olarak ortaya büyük bir radyasyon çıktı. Çıkan radyasyon nedeniyle çok ciddi sorunlar yaşanırken, Ukrayna yönetimi ise yeni önlemler almayı sürdüreceklerini açıkladı. Özellikle nükleer kaosun yaşandığı bölgeye nispeten daha yakın bölgede oturan insanlar bu durumdan endişe duyarken, bazı ülkelerde ise bu yangının etkilerinin nasıl olacağı konuşulmaya başladı.

Bugün 2 saat önce yangının büyük bölümü söndürülürken, bölgede neden dolayı radyasyon bu kadar fazla artığı konusunda soru işaretleri bulunuyor. Bu soru işaretlerinden bir tanesi özellikle radyasyonun neden arttığı, neden artmaya devam ettiği konusunda oluşan sorular.ABD’yi Hedef Alacak Nükleer Bir Saldırı 6 Bölgeyi Hedefleyebilir!

Bu sorulara yanıt veren araştırmacılar, bölgede tüm dünyaya oranla daha fazla radyasyon olduğundan, radyoaktivitenin bitmediğinden ve bu nedenle çevresel etkenlere bağlı olarak daha fazla radyoaktif maddenin rüzgar ve yangının etkisi sonucunda arttığından söz etmeye başladılar.

Çernobil’de yangın söndürüldü ama…

Çernobil’de yaşanan yangının söndürüldüğü, ancak yangının söndürülmesine rağmen büyük oranda radyasyonun 16 kat ve üzerinde seyretmeye devam ettiği belirtildi. Radyasyon seviyesinin tam olarak ne zaman düşecek olduğu hakkında soru işaretleri bulunurken, bu konuda soru işaretlerine yanıt bulmak biraz zaman alacak gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kasırgaya Karşı Nasıl Önlemler Alınmalı? – Kasırgaya Karşı En İyi Önlemler!

Kasırgaya Karşı Nasıl Önlemler Alınmalı? – Kasırgaya Karşı En İyi Önlemler!

Sık yaşanan halüsinasyonlar nelerdir?

Sık yaşanan halüsinasyonlar nelerdir?