Bugün herhangi bir yerimiz ağrıdığı zaman ilk olarak ağrı kesicileri içiyoruz ve bunları üreten şirketler milyarlarca dolar kazanmaya devam ediyorlar. Bizi iyileştiriyorlar ve bir yandan bu sayede para kazanıyorlar. Kendi kendinizi iyileştirebiliyor olsaydınız bu şirketlerin ilaçlarına neden ihtiyaç duyacaktınız? En ufak bir ağrı durumunda hemen bir ağrı kesici alan insanların sayısının bile her yıl daha çok arttığı birçok ülkede bu durumun önüne geçebilmek kısa zamanda mümkün değil. virüs 3

Kimyasala boğulan vücutlarımız her geçen gün ağrı kesicilerin ve diğer ilaçların etkisini alamaz hale geliyor ve hep daha güçlülerine ihtiyaç duyuyor. Herhangi bir ilaç içilmiyor olsa ve hayatı boyunca herhangi bir hap bile içmemiş olan insanlar yediklerimiz gıdalar, tüketilen içecekler ve sigara gibi sebepler dolayısı ile daha geç ağrıları dindirebiliyor ve daha güçlü ilaçlarla tedavi olabiliyorlar.

Virüs salgınını durdurabilir miyiz?virüs 2

Herhangi bir ilaç şirketi yanlışlıkla yaptığı testte önlenemez bir virüs üretse ve bunu durduramasa ne olurdu? Bu virüsün bulaş yolları hava, su veya insandan insana olabilirdi. Herhangi biri durumunda yıllarca sürebilecek olan veya hiçbir zaman durdurulamayacak bu salgın insan ırkını yok edebilirdi.

Ancak bugün için bir grip virüsünü veya Herpes Simplex’i bile engellemeye gücü yetmeyen tıp dünyası güçlü bir organik olmayan virüsü nasıl engelleyebilirdi? Bunu engelleyebilecek bir güç olmaz ise insan ırkı elbette son bulma tehlikesi ile karşı karşıya kalabilirdi.

İyi haber: Virüsler hiçbir zaman insan ırkını bitiremedi

Binlerce yıldır binlerce farklı bakteri ve virüs salgınları ile insanlar karşı karşıya kalırlar ve bir şekilde çoğu bu durumdan kalıcı olarak olmasa bile geçici önlemler ile kurtulur. Vücudumuz herhangi bir zamanda herhangi bir şekilde virüslere karşı bağışıklık kazanabileceği gibi bağışıklığı olan virüslere karşı bağışıksız hale gelebilir.virüs

Bir salgın yayılması durumunda insan ırkının yok olmasını engelleyebilecek herhangi bir kaçış yolu hemen aranmaya başlanabileceği ve bugünün teknolojisi ile hava yolu ile bulaşmayan bir virüsün kolay bir şekilde insandan insana geçebilecek olsa bile diğer uzak kıtalara ulaşması zaman alacağından bu konuda karantina önlemleri de uygulanarak iyi bir tedavi yöntemi bulunabilir. En kötü durumda filmlerde gördüğümüz gibi savaş uçakları özellikle bir bölgeden yayıldı ise o bölgeyi bombardımana boğabilir, içerisinde olan insanlar ölecek olsa da tüm insan ırkı için milyonlarca insanın bile öldürülebileceği ve bunun devletler tarafından bile kabul görebileceği bir Dünya’da yaşıyoruz.

Eğer böylesi bir salgın veya virüs bağışıksızlığı olursa insanların nasıl zorluklar ile karşılaşacağı öncesinde yapılacak hiçbir araştırma ile kesin ve net olarak bilinemez. Bunun yanısıra her zaman için insan ırkını koruyabilecek bir etken olmasa da bir takım zengin insan bu tür salgınlardan kendilerini hava ve su ile teması olmadan yerin altında uzun yıllar yaşayabilecekleri sığınaklarda insan ırkının bitmemesi için çabalayabilir.
Kategori: