Her geçen gün daha fazla insanın sorunlar yaşadığı dünyada ‘bu kadarına da pes!’ dedirtecek bir gelişme yaşandı. Hepimizin geçtiğimiz günlerde haberlerde gördüğümüz 6 yaşında olduğu bilinen ve tipi 6 yaşında görüntüsü veren 22 yaşındaki Natalia’nın bir sosyopat cüce olduğu ortaya çıkmıştı. ABD’li bir aile tarafından küçük olduğu tahmin edilen yaşlarda evlatlık edinilen Natalia artık ne düşündüyse kendisinin büyük olduğunu hiç hissettirmedi, intikam almak için mi, yoksa yaşamın rahatlığı açısından mı bilinmez ancak genç kızın sosyopat olmasında belirli çevre etkenlerinin rol almış olabilecek olduğuna inanılıyor. Uzmanlar dünyada daha önce böyle bir olayın 100 yıl içerisinde yaşanmadığını düşünüyorlar. Biraz Natalia’yı kısıtlı da olsa tanıyalım ve bu durumun neden olabileceğini araştıralım.

6 Yaşında Gibi, Ama 22 Yaşında!

6 Yaşında Görünen 22 Yaşında Olan Sosyopat Cüce: Natalia

6 yaşında gibi görünüyor, tüm fiziksel özellikleri 6 yaşında olduğuna inandırıyor, ama o 22 yaşında! Natalia bir ABD’li aile tarafından evlatlık alındı ve aileye yaşatmadığı kabus kalmadı, evlatlık alan aileyi öldürmeye çalışması sonrasında genç çift Natalia’yı terk etti ve daha sonrasında mahkeme tarafından ”çocuğu terketme” suçundan dolayı suçlandı. Natalia’nın adet olmadığını ve 6 yaşında gibi göründüğünü açıklayan ABD’li genç çift, aslında doğrunun 22 yaşında olduğunu açıkladı.

Ailesine Kabus Yaşattı!

6 Yaşında Görünen 22 Yaşında Olan Sosyopat Cüce: Natalia

Natalia 22 yaşında olduğunu ailesine söylemedi, kendisi hep çocuk gibi davrandı ancak bir yerden sonra canice davranmaya başladı. 22 yaşındaki sosyopat cücenin ailesini zehirlemeye çalıştığı, öldürmeye teşebbüs ettiği ve ailenin binbir tane kabus yaşamasına sebep olduğu açıklandı. 40’lı yaşlarındaki aile hayatlarının Natalia nedeniyle kabusa döndüğünü açıklayarak Ukrayna uyruklu olan Natalia’nın cüce bir sosyopat olduğunu açıkladı. Kendilerini öldürmeye çalıştığından şikayetçi olan aile, kendilerine bunu yapan bir cücenin yanında kalamayacaklarını ve tüm suçlamaları reddettiklerini açıkladı.

Peki Bu Olaya Uzmanlar Ne Diyor?

6 Yaşında Görünen 22 Yaşında Olan Sosyopat Cüce: Natalia

Uzmanlar ise nadir görülen bir cüce formunun olduğunu ve bu formun çok nadir olarak görülebilecek olduğunu, yine de cüce formunda olan 22 yaşındaki Natalia’nın akli durumunun yaşıtları kadar iyi olmasının pek mümkün olmadığını düşünüyor. Arkadaş ilişkileri ve dünya ile olan iletişiminin kötü olmasından dolayı Natalia’nın akli dengelerinin gelişmesinin mümkün olmadığı, bu davranışlarının ise sosyopat olduğu gerçeğini asla değiştirmediğini söylüyorlar. Uzmanlar bu tür durumlar ile sık karşı karşıya kalmadıklarını ancak her cücenin sosyopat olduğu algısının ise doğru olmadığını düşünüyorlar.

Bonus Bilgi: İnsanların Çoğu Cücelerden Korkar!

6 Yaşında Görünen 22 Yaşında Olan Sosyopat Cüce: Natalia

Natalia gibi olan bazı cücelerin olabildiğini açıklayan uzmanların bilgilerinden sonra bonus bir bilgi daha ekleyelim. İnsanların çoğu cüceler normal insan formlarına ve özelliklerine uymadıkları için onlardan gerek filmlerin etkisinden ötürü, gerek diğer nedenlerden dolayı korkar. Cücelerden insanlara zarar geldiği ile ilgili filmler gösterime girdiğinde genelde sosyopat ve kötü gösterilmesinin arkasında insanların kendileri ile arkadaş olmaması, toplumdan dışlanmaları, istedikleri hayata ulaşamamak ve çeşitli nedenler gösteriliyor.

Tabi siz her cücenin sosyopat olmadığını ve her cücenin bu olaydaki gibi kötü insanlar olmadıklarından emin olabilirsiniz. Cücelerin sayısı dünyada çok az olsa da Türkiye’de de cücelerin geçmişte daha çok oldukları ile ilgili bazı bilgiler bulunmaktadır. Cüceler normal insan formlarına (gelişmiş fiziksel ve akli özellikler) göre farklı olabilecekleri gibi akli gelişmişliklerinde herhangi bir sorun yaşanmayan sağlıklı cücelerde var.