Nazi Almanyasının lideri olan, milyonlarca insanın ölümünden sorumlu bir katil olarak gösterilen Adolf Hitler ile ilgili ilginç gerçekler var. Kendisi dünya tarihinde gelmiş geçmiş en büyük diktatör olarak tanınırken, özellikle insanlara yaşattığı acılar bugün bile etkisini sürdürüyor.Adolf Hitler Hakkında İlginç Bilgiler

Nazi Almanyası döneminde insanları gaz odalarına kapatarak acımasız bir şekilde öldüren, insanları etnik kökenlerine göre ayıran, ancak Almanya’ya faydaları da olan bir insan olarak biliniyor Hitler. Bu yönü ile bazı Almanlar tarafından bugünün Almanyasını inşa ettiği yorumlarına sebep olsa da, Kızıl Ordu’nun Almanya’ya girmesine sebep olan bir kişilik.

Adolf Hitler Tarihte Kötü Anılacak

Adolf Hitler bundan sonrasında da, bundan öncesinde de her zaman kötü, katil ve acımasız bir barbar olarak tanındı.

1889 Avusturya Doğumlu!

Adolf Hitler sanılanın aksine Almanya değil, Avusturya doğumlu. 1889 yılında Avusturya’da doğmuştur ve daha sonrasında Almanya’da ikamet etmeye başlamıştır. Hitler’in Almanya’da bugün bile bazı yerlerde etkisi devam etmektedir.

Bir Zamanlar Evsizdi

Sanata düşkün olan bir isim olan Adolf Hitler, bir zamanlar eserlerini satamadı. Bunun sonucunda barınakta kalmak zorunda kaldı ve barakadan bir ev içerisinde yaşamaya devam etti. Bu süreç içerisinde eserlerini satamamasının üzerinde büyük psikolojik baskı yarattığı düşünülürken, özellikle de bu durumun üzerinde daha büyük acımasızlık duygusunu geliştirdiği düşünülüyor.

1. Dünya Savaşı Sırasında Yaralandı

Adolf Hitler, 1. Dünya Savaşı sırasında yaralandı ve bir süre boyunca tedavi edildi. Bu tedavi süresi boyunca özellikle büyük acılar çektiği düşünülürken, o zamanın şartlarına bakılacak olursa özellikle de tedavi sürecinden başarıyla kurtulmuş olmasının Hitler’in bir şansı olduğu yönünde değerlendiriliyor.

Şahsen Seçim Kazanamadı

Hitler asla %50 ve üzerinde oy oranı ile seçim kazanamadı. Tek başına asla başarı elde edemedi ve koalisyon yöntemleri ile iktidarı yönetti. Kendisine destek veren Almanlar o dönemde çok büyük sloganlar atar, kendisinin önünde eğilirdi. Ancak bir süre sonra halk acı çekmeye başladı ve gerçekleri görmek onlar için büyük bir savaş ile gerçek oldu.

Tek Testisli Olduğu Doğrulandı

Yıllar sonra öldükten sonra Adolf Hitler’in tek testise sahip olduğu doğrulandı. Bu durumun özellikle de o dönemde çok büyük bir gösterge olduğuna değiniliyordu. Eğer ki Hitler’in bu durumu Alman halkı tarafından bilinseydi iktidarda kalmasına izin verilmeyeceği, bugün bile bunun etkisinin hissedileceği düşünülüyor.

Asla Ölüm Kamplarını Ziyaret Etmedi

Adolf Hitler, hayatı boyunca kendi kurdurttuğu ölüm kamplarını ziyaret etmedi. O kamplara bir kez bilem adım atmadı.