BioNTech Ve Pfizer: ABD’de İnsan Üzerinde COVID-19 Aşısı Testlerine Başladık

BioNTech ve Pfizer’den yapılan açıklamada Almanya’nın ardından ABD’de corona virüsü aşısı testine 30 insan denek üzerinde başlandığı duyuruldu.

30 gönüllü insan denek üzerinde ABD’de corona virüsü aşısının testlerine başladıklarını duyuran BioNTech ve Pfizer, ilk olarak 18 ila 55 yaşları arasında olan kişiler, daha sonrasında ise 65-85 yaşları arasında az sayıda kişide ilk etapta testin denenecek olduğunu açıkladı. Başarılı sonuç vermesi beklenen testler ile ilgili olarak sonuçların kamuoyu ile paylaşılması beklenirken, ABD ve Almanya’da yasal olarak tüm hukuki işlemlerin tamamlandığı ve her iki şirketin denek olarak gönüllü insanlar üzerinde aşıyı denemesinin önünde yasal engel olmadığı bilinmekte.

13 Farklı Çalışma Var

ABD bugün için tüm dünyada en etkili corona virüsü aşısı testlerini ve çalışmalarını yürüten ülke konumunda. ABD’de bugüne kadar 13 farklı aşı üzerinde çalışmalar devam ederken, Başkan Trump yönetimi bu sene sonuna kadar bir aşı çıkacak olduğunu düşünüyor. Aşı çalışmaları için milyarlarca dolar değerinde harcamalar yapılmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABD Başkanı Trump’tan Türkiye Açıklaması – Yaptırım Uygulanacak Mı?

ABD Başkanı Donald Trump’tan Çin Açıklaması

ABD Başkanı Trump’tan Türkiye Açıklaması – Yaptırım Uygulanacak Mı?

Donald Trump: Ölümler Olacaktır Ancak Bir Şekilde Ekonomiyi Açmalıyız