ABD Başkanı Donald Trump, kendisine ulaşan bazı bilgiler doğrultusunda corona virüsünün Pekin tarafından veya herhangi bir Çinli tarafından tüm dünyaya bilerek yayılmadığını, bunun bir ihlal sonucunda dünyaya yayıldığını açıkladı. Washington yönetimlerinin Ortadoğu’ya savaş için girmesinin bir hata olduğunu, bu uğurda 7 trilyon dolardan daha fazla para harcadıklarına değinen Trump, bundan sonra Ortadoğu için daha fazla trilyon dolarlar harcamayacak olduklarını duyurdu.

ABD yönetimi olarak kendisinin Çin ile özellikle de bu dönemde herhangi bir savaşa girmek istemediğini, 1. faz ticaret anlaşmaları ve diğer anlaşmaların imzalanmayacak olduğunu açıklayan Trump, yönetiminin Çin’e karşı bu dönemde herhangi bir savaş açması beklentisinden de olunmaması gerektiğine değindi.

Corona Virüsün Çin Yönetimine Etkisi Büyük

Corona virüsünün özellikle Çin yönetimine etkisinin son derece fazla olduğu biliniyor. Bu konuda Pekin yönetimi kendisinin suçlu olduğu iddialarına aralıklarla yanıt verirken, diğer tüm ülkelerin virüsü engellemede kendilerinin sorumlu olduğuna dikkat çekiyor.
Kategori: