Furby oyuncaklarını ürkütücü mü buluyorsunuz? O halde kendinizi hazırlayın! Çocuklardan uzak tutulması gereken bu oyuncaklar emin olun çok daha rahatsız edici.

E.T. Işıklı Parmak

e.t

Ne kadar da büyük bir parmak! Umarım aileler çocuklarını bu tür oyuncaklardan yeterince uzak tutuyorlardır. Bekârlığa veda partisi için daha uygun bir hediye gibi gözüküyor.

Hamile Bebek

hamile-bebek

Çocuğunuza onun dünyaya nasıl geldiğini henüz açıklamadınız mı? Harika… Bu oyuncak çocuğunuza bunu ziyadesiyle öğretecektir. Annesinin karnında nasıl ters döndüğünü çocuğunuza bu oyuncakla öğretin, bakalım hayata aynı gözlerle bakabilecek mi…

Mutant Ayı Çocuk

mutant-cocuk

İlk olarak suratındaki o iğrenç gülümsemeye, meme şeklindeki kafasına bir bakın. İkinci olarak da bu kafayı bir ayı bedenine iliştiren yaratıcı üreticinin zihninden geçenleri anlamaya çalışın. Çocuğunuzu cezalandırmak adına bu oyuncağı ona hediye edebilirsiniz.

Baby Born

baby-born

Ağlıyor ve çişini yapıyor. Doğarken ölmüş. Çocukların hayalindeki bir numaralı simülasyon. Çocuğunuza bu bebeğin altını değiştirterek ona neler çektiğinizi bu şekilde yaşatın. Ona olan nefretinizi ifade etmenin en güzel yolu.

Süpermen Yastığı

superman-yastigi

Aman tanrım ne kadar da huzur verici. Çocuğunuzun karanlık gecelerine ışık getirecek türden.

Su Yılanı

su-yilani

Bu oyuncaklar ne işe yarar bilen yok. Belki sıkmak? Kemirmek? Yaratıcılık çocuğunuza kalsın, yeter ki bir yetişkinin iğrenç fantezilerine alet olmasın.

Boobahs
boobahs

Hep Güney Koreli insanların ne kadar enteresan zevklere sahip olduğunu tartışıp durduk. Peki ya bu Amerikalıları ne yapmalı? Yarısı Furby yarısı Teletubby olan bir enteresan varlığa para veren insanlarla aynı yıldızda yaşamaktayız. Gözlerine uzun süre bakanın kör olduğuna dair yaygın bir inanış var.

Blippy

blippy

İlk bakışta Casper’ın yan sanayi ürünü zannedebileceğiniz Blippy, aslında 1968 doğumlu. Dolayısıyla Casper’a ilham veren bir ürün olması tartışmaya kapalı. Surat ifadesinden ne kadar mutlu bir yaratık olduğu belli. Kutusundan fırlayarak yarım asırdır kim bilir kaç çocuk korkuttu ki…

Yeni Doğan Bebek
yeni-dogan-bebek

Bu bebeğin kıyafetlerini çıkardığınızda zangır zangır titrediğini biliyor muydunuz? Bu kadar soğuk bakışlı, çıplakken titreyen bir bebeği çocuğuna hediye etmek hangi manyağı mutlu edebilir ki? Eğer çocuğunuza başka bebekleri soymaması gerektiğini, soyarsa da titreyeceğine hazırlıklı olmasını öğretmek istiyorsanız harika bir seçim.

Happy Meal Kız Oyuncağı
happy-meal

Evet, bulmacamızın sonuna yaklaştıkça sorular da zorlaşacak elbet. Bilin bakalım bu bir kedi kılığına girmiş bir kız çocuğu mu, yoksa kız kılığına girmiş bir kedi mi? Her ne ise, bu varlık yanımızda istemeyeceğimiz türden orası kesin. İsterse değil Happy Meal; Big Mac ile gelsin… Allah’a yakın olsun da karnımız aç kalsın.

Troll Oyuncak
troll-oyuncak

Bu yavru gulyabani tütün mü içiyor? Bu neden alışık olduğumuz o ufak, kolyeleri olan mor saçlı trollerden değil? Not: Çıplaklığa vurgu yapmayarak örnek bir editörlük sergilemekteyim.

Fil Kankasıyla Kahkaha Atan Palyaço Kız
asd

Söylemeye gerek var mı bilmiyorum ama çocuğunuzun yapacağı ilk iş fil çocuğun burnunu kızın ağzına sokmak olacaktır.

Benim Evcil Canavarım
canavar

Benim Evcil Canavarım isimli bu oyuncak, 80’ler sonu 90’lar başında ufak erkek çocuklarına yönelik pazarlanmaya çalışıldı. Kolundaki kelepçe, aynı zamanda çocukların birbirlerini kelepçelemesi için değerlendirildi. Reklamı da son derece garip bu oyuncağın. Reklam filminde bir erkek çocuk oynuyor; çocuk birden canavara dönüşebilen bir varlık. Bir bilim adamı da onu kaçırmaya çalışıyor, üzerinde deneyler yapacak. Reklamı bile sapık.

Jolly Chimp
jolly

Çoğu korku filmden aşina olduğumuz bu oyuncağın, mutlu olduğu zaman gözleri yuvalarından fırlıyor. Bazı üretimlerinde göz bebekleri kırmızı çemberli, bazılarında sarı. Bu maymununun eğlenilecek bir tarafı bence yok. Çöpe atılamayacak kadar da garip.
Kategori: