Giderek daha fazla insanın enfekte olduğu virüs vakalarının sayısı son dönemde sürekli artıyor. Günümüzde insanlığın gördüğü en büyük tehdit ve salgınlar arasında ilk sıraya girmiş olan corona virüsünün etkileri özellikle bazı ülkelerde çok daha fazla hissediliyor. Teknolojik gelişmeler, tıp dünyasının bu kadar gelişmiş olmasına rağmen bir virüs ile başa çıkamayan insanoğlu, özellikle doğadan gelen tehditlere karşı koymakta pek başarılı olamıyor.

Bugün için 9 milyondan daha fazla insanın enfekte olduğu corona virüsü vakalarının sayısının giderek artması özellikle yaz aylarının gelmesi, aylardır evde sıkılan insanların tatil rotaları aramaya başlamasına sebep oldu.

Çoğu insan korkusundan 2020 yılında tatil yapmayacak olduğundan söz ederken, özellikle kısa süre içerisinde tatile gitmek isteyenlerin sayısının da hiç ama hiç az olmadığı görülüyor.

ABD’liler Miami’yi Seçti2020 Yılı Sizin İçin Nasıl Olacak?

ABD vatandaşları ülke içerisinde Miami’yi birinci tercih olarak seçerken, diğer ülkelere gitmek yerine ABD’de kalmanın en doğru karar olabilecek olduğuna karar verdiler. Miami’nin uzun, güvenli ve sıcak plajları ve denizlerinde günlerini geçirecek olan Amerikan vatandaşlarının yanında, tüm dünyadan bu sene Miami’ye virüs vakalarının yüksek olmasına rağmen akın edebileceği düşünülüyor.

Ancak Amerikan yönetimi ülkeye girişleri kısıtlı tuttuğu için özellikle turistlerin Miami veya Florida’ya gitmesinin mümkün olmadığı ifade ediliyor.

Danimarka, İsveç, Maldivler Ve Şeyseller

Bu 4 ülkede corona virüsü vakaları son derece az. Aynı zamanda İzlanda, İrlanda gibi ülkelerde de virüs vakalarının az olmasından dolayı tatil seçenekleri arasında bu ülkelerin yer aldığından söz edilmekte. Çok sayıda ülke daha seyahat planları konusunda kesin karar vermezken, özellikle de İskandinavya ülkelerinin bu sene içerisinde çok daha fazla turist alabileceğine yönelik beklentiler var.

Bunun sebebi az nüfus, az corona virüsü vakaları gösterilirken, yüksek eğitim düzeyi ve diğer sebepler gerekçe olarak gösterilmekte.

Corona virüsünün daha az vurduğu sıcaklığı ile ünlü olan Şeyseller ve Maldivler ise yine en fazla turistin tercih edeceği özel ve lüks tatil noktaları olmakta. Yüksek ücretler dolayısı ile 2 ülkenin daha çok zengin vatandaşlar ve insanlarca tercih edileceğini söylemek mümkün.

Maldivler ve Şeyseller özellikle yüksek konaklama fiyatları nedeniyle orta gelir grubunun bile tatil rotalarında yer vermeye çekindiği ülkelerden olmakta.
Kategori: